Samozavlažovací truhlíky 2

Na konci minulého dílu padla otázka, od kolika peněz můžete takový chytrý samozavlažovací truhlík pořídit. Tady máte odpověď a mnoho dalšího o této vychytávce. Nejmenší truhlíčky seženete od stokoruny. Neházejte flintu do žita, když Vám napoprvé muškáty v takovýchto nádobách uhynou, budete muset přijít na to, co pelargonie potřebují v nových podmínkách a co je zase naprosto holý nesmysl. Jiný kraj, jiný mrav, toto staré pořekadlo platí i zde.

Ptáte se, co samozavlažovací truhlíky a hnojení? Tady můžete trošku narazit. Občas se totiž stane, že část živin zůstane jednoduše pouze v zásobníku na vodu, kam se hezky usadí ke dnu a kořeny mají smůlu. Není od věci tu a tam usazené hnojivo odstranit a dopravit přímo ke kořenům rostlin. Anebo vyzkoušejte pomalu se rozpouštějící přípravky, tyčinky, jež snadno zapíchnete přímo do substrátu a máte odhnojeno na několik dní dopředu. Ušetříte za hnojiva. A šetřit můžete i na vodě. Je prokázáno, že za běžný letní den spotřebuje rostlina v květináči okolo pěti, šesti litrů vody. Počítejme, že zaléváte po litru, dvou maximálně. To znamená zalévat až třikrát denně. S pořízením samozavlažovacího truhlíku takového starosti minimalizujete na únosnou mez.

Tip na článek:  Citrusy z květináče?

Vyrobit si takovýto šikovný samozavlažovací truhlík zvládnete i svépomocí. Stačí dva běžné truhlíky, větší a menší. Do menšího navrtáte několik dírek, kterými provlečete knoty, ne ty od svíček, ale kusy silnější látky, která vede vodu. Vhodnou možností jsou popruhy batohů, jež jsou k sehnání v každém kvalitním obchodě s textiliemi.  Vzniklý výtvor naplníte substrátem a máte hotovo. Do většího květináče nalijete vodu a můžete začít vše používat jako originální květináč za několik stokorun. Ušetříte tak nejen na hnojení a vodě, ale také na materiálu a pořizovacích nákladech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *