Toaleta – neodmyslitelná součást bytu

WC je neodmyslitelnou součástí každého bytu i domu. Ruku v ruce jde funkčnost toalety a propracovaný design. V neposlední řadě však jde ještě víc než kdy jindy o ekonomické hledisko provozu. Jedním z kritérií při výběru WC je proto důležitým vedle ostatních faktorů systém splachování dle potřeby.

Před pořízením klozetu je důležité se rozhodnout, jestli vám bude lépe vyhovovat mísa s tzv. hlubokým nebo plochým splachováním. První varianta představuje zachycení obsahu do vody, která stojí v míse, druhá je vybavena keramickou plochou, ze které se teprve obsah splachuje do odpadu. Druhá varianta má nevýhodu většího šíření pachů a vyšší náročnosti údržby hygieny mísy.

Další roli hraje druh připojení na odpad. Je možné zvolit zadní odpad, který je vodorovný, zadní odpad šikmý (nejvíce rozšířený v panelových a bytových domech), dále svislý odpad směřující do podlahy a systém řešící zmiňované pozice je tzv. vario odpad. Záleží na dispozici bytu a jeho možnostech.

Zatímco dříve byly nejrozšířenějším druhem volně stojící WC mísy, dnes z praktického hlediska lidé volí spíše závěsné WC mísy, případně kombinované. Co si pod těmito pojmy představit?

WC mísy volně stojící
Jedná se o klasické klozety na postavení, jejichž splachování probíhá za pomoci splachovací nádrže, která je zavěšená na konstrukci stěny, nebo je pro splachování použit tlakový splachovač, jinými slovy časový ventil.

WC mísy závěsné
Jsou určené k montáži do zdi na předstěnový systém, nebo může být splachovací systém zabudován ve zdi či montované příčce. Systém pro tento druh toalet je v základu vybaven dvojčinným splachováním (3l/6l), takže je vysoce úsporný. Závěsná mísa umožňuje snadnou údržbu toalety a jejího okolí. Uspoří rovněž prostor a toalety s tímto typem mísy se zdají být prostornější.

Tip na článek:  Automatický kotel na uhlí zaujme komfortní obsluhou i vysokou účinností

WC mísy kombi
Tyto kombinované klozety jsou vybaveny úsporným splachovacím systémem s dual tlačítkem, které dokáže ušetřit nemalé množství vody. WC mísy kombi mají spodní nebo zadní odpad, přívod vody do nádrže je bočním či spodním vývodem.

Při výrobě sanitární keramiky jsou využívány takové výrobní procesy, které umožňují například výrobu glazury s vlastnostmi skla, díky čemuž je WC mísa nejen velice odolná, ale lze ji také snadno udržovat hygienicky čistou. Povrchová úprava sanitární keramiky vedoucí k znesnadnění usazování nečistot tak již přestala být hudbou budoucnosti.

Možná se vám to nezdá až tak důležité, ale i výběr správného toaletního sedátka vám může zpříjemnit život a to nejen tím, jestli se vám na něm dobře sedí. Můžete totiž sáhnout po speciálním sedátku, tzv. „SOFT CLOSE“, jinak řečeno „sedátko s brzdou“ nebo „s pomalým sklápěním“. Je bezpečné zejména pro staré lidi a malé děti, kterým nehrozí přiskřípnutí prstů a odpadne hluk tak dobře známý, když poklop uhodí o klozetovou mísu. A ti, kteří si rádi dopřejí komfortu bidetu, mohou zvolit také sedátka s funkcí elektronického bidetu.

0 komentářů: „Toaleta – neodmyslitelná součást bytu

  • 5.7.2013 (9.07)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, za sebe bych doporučil wellness klozet. U nás (v ČR) je to ještě poměrně novinka, jelikož se jedná o kombinaci samotného klozetu a bidetu, právě bidet není v českých domácnostech moc běžný. S pozdravem, Lukáš Hronek

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *