Kde získat peníze na přestavbu bytového jádra

Většina lidí dnes touží bydlet ve vlastním. Patříte-li i vy mezi ty, kdo zvažují koupi bytu, jistě je pro vás jednou z priorit i to, zda má byt zrekonstruované bytové jádro. Někdo dává přednost variantě nastěhovat se do hotového, jiný by zas rád rekonstrukci provedl podle vlastních představ, proto je pro něj ideálem byt v původním stavu za nižší kupní cenu.

Kolik za to?

Je jedno, zda jste se právě nastěhovali nebo již v bytě s umakartovým jádrem žijete roky. Rozhodnete-li se pro rekonstrukci, prvním krokem, který musíte zvážit, je, co vám rodinné finance dovolí. Přestavba bytového jádra rozhodně není levná záležitost, však se do ní zřejmě pustíte jen jednou za život a výsledek vám má sloužit dalších několik desítek let.

Směle kalkulujte s cenou převyšující 100 000 korun a raději i více, chcete-li mít jistotu kvalitně odvedené práce a kvalitních materiálů, které vydrží. Mnoho lidí také dává přednost spojení přestavby bytového jádra s rekonstrukcí kuchyně, aby se všechno odbylo při jedné špíně – a to už je finanční zátěž, kterou vaše rodinné finance nemusí samy zvládnout.

Tip na článek:  Spojené WC s koupelnou - výhody vs. nevýhody

Půjčky na bydlení

Situaci vám může pomoci vyřešit půjčka na bydlení. Protože státní půjčka na bydlení se týká pouze koupě nebo výstavby nemovitosti, nezbude vám v případě rekonstrukce nic jiného, než se porozhlédnout po půjčce komerční. Nabízí je téměř všechny bankovní ústavy a samozřejmě stavební spořitelny a také mnoho nebankovních společností.

Rozhodnete-li se přestavbu bytového jádra realizovat tímto způsobem, záleží jen na vaší individuální situaci, která půjčka na bydlení bude právě pro vás ta ideální. Každá společnost má jiné úvěrové podmínky, na půjčku v bankovním sektoru nedosáhne každý, půjčky na bydlení od nebankovních společností, které většinou mívají podmínky poněkud volnější, zase bývají dražší. Přestože mají i své výhody, fakt, že jejich úročení bývá cca o 50% vyšší je odsunuje do pozice skutečně krajního řešení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *