Kde získat peníze na přestavbu bytového jádra

Většina lidí dnes touží bydlet ve vlastním. Patříte-li i vy mezi ty, kdo zvažují koupi bytu, jistě je pro vás jednou z priorit i to, zda má byt zrekonstruované bytové jádro. Někdo dává přednost variantě nastěhovat se do hotového, jiný by zas rád rekonstrukci provedl podle vlastních představ, proto je pro něj ideálem byt v původním stavu za nižší kupní cenu.

Kolik za to?

Je jedno, zda jste se právě nastěhovali nebo již v bytě s umakartovým jádrem žijete roky. Rozhodnete-li se pro rekonstrukci, prvním krokem, který musíte zvážit, je, co vám rodinné finance dovolí. Přestavba bytového jádra rozhodně není levná záležitost, však se do ní zřejmě pustíte jen jednou za život a výsledek vám má sloužit dalších několik desítek let.

Směle kalkulujte s cenou převyšující 100 000 korun a raději i více, chcete-li mít jistotu kvalitně odvedené práce a kvalitních materiálů, které vydrží. Mnoho lidí také dává přednost spojení přestavby bytového jádra s rekonstrukcí kuchyně, aby se všechno odbylo při jedné špíně – a to už je finanční zátěž, kterou vaše rodinné finance nemusí samy zvládnout.

Tip na článek:  Interiér bytu přesně dle vašich představ

Půjčky na bydlení

Situaci vám může pomoci vyřešit půjčka na bydlení. Protože státní půjčka na bydlení se týká pouze koupě nebo výstavby nemovitosti, nezbude vám v případě rekonstrukce nic jiného, než se porozhlédnout po půjčce komerční. Nabízí je téměř všechny bankovní ústavy a samozřejmě stavební spořitelny a také mnoho nebankovních společností.

Rozhodnete-li se přestavbu bytového jádra realizovat tímto způsobem, záleží jen na vaší individuální situaci, která půjčka na bydlení bude právě pro vás ta ideální. Každá společnost má jiné úvěrové podmínky, na půjčku v bankovním sektoru nedosáhne každý, půjčky na bydlení od nebankovních společností, které většinou mívají podmínky poněkud volnější, zase bývají dražší. Přestože mají i své výhody, fakt, že jejich úročení bývá cca o 50% vyšší je odsunuje do pozice skutečně krajního řešení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *