Hebké ovečkové deky

Deky nás provází po celý život. Chumláme do nich miminka, chráníme se jimi proti chladu, zajišťují nám pocit tepla a vnímáme jejich hřejivý dotyk na naší pokožce. Některé jsou našimi společníky na cestách a slouží nám při opalování na pláži, nebo si na nich rádi odpočineme či s jejich pomocí pořádáme v přírodě piknik.

Většinou však pokud slyšíme slovo „deka“, vybaví se nám jejich role poskytovatele tepelného komfortu. Avšak ani deky, jejichž jediným úkolem je nás hřát, nejsou všechny stejné. Velkou roli hraje materiál, ze kterého jsou vyrobené. Své pevné místo si v posledních letech vydobyly v našich domácnostech deky z mikrovlákna. Možná jsme si mysleli, že nic lepšího už nemůže přijít, ale výrobci udělali zase krůček dopředu a my se tak můžeme halit do heboučkých hřejivých dek, které si vysloužily jméno „ovečkové“. Jejich struktura připomíná ovčí kožíšek, jsou neskutečně měkké, poddajné a lehké.

Vyrábí se v mnoha rozměrech, takže je lze využít jak pro miminka v kočárku, tak jako pokrývku třeba i pro dvě osoby naráz. Imitují ovčí vlnu, nekoušou a nemusíte mít obavy ani z jejich údržby. Ačkoliv je lze jednoduše prát v pračce, nežmolkovatí a jejich vzhled i po několika vypráních zůstává pořád stejný.

Tip na článek:  Malá výstava v kuchyni

Pokud zvolíte například maxi rozměr 220 x240 cm, můžete je použít třeba i jako přehoz na sedačku. Na výběr je totiž celá řada barev a provedení. Ovečkovou deku můžete mít jednobarevnou, vzorovanou, ale třeba také takovou, jejíž každá strana je jiná. Výběr designů je opravdu pestrý. A tak jsou tu celoovečkové deky se zvířecími motivy, například vzorem geparda, motivy orientálními, či třeba s povrchem s „prolisy“, které tvoří vzor květů. Další možností jsou deky, jejich vnitřní strana je „ovečka“, zatímco strana druhá je hladká a imituje například sobí srst. Také případně může mít i delší vlas.

Jestliže si na ovečkovou deku z jednou vyknete, nebudete se s příjemným pocitem, který vám dopřává, chtít rozloučit ani v noci. Pro chladnější dny jsou tu tak také ještě teplejší prošívané ovečkové deky z mikrovlákna s výplní. Obě jejich strany jsou vyrobené z hladkého mikrovlákna a jejich vnitřek je plněný dutým vláknem. I tyto deky můžete bez obav prát v pračce.

A tak pokud hledáte právě třeba vhodný dárek, ať pro kamarádku, které se narodilo miminko, nebo třeba pro rodiče či prarodiče, s ovečkovou dekou určitě neuděláte chybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *