Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích

Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích
Unsplash / Pixabay

Je jen velmi málo domácností, které doposud nemají či nezvažují koupi plastových oken. Jejich výhody jsou totiž lákavé a navíc mohou do vašeho rodinného rozpočtu přinést zajímavé finanční částky. Plastová okna vynikají svými perfektními fyzikálně-technickými vlastnostmi. Izolují teplo, zabraňují prostupu hluku, k tomu ještě působí velmi efektně a vizuálně přitažlivě. Zapomenout nesmíme ani na jejich dlouhou životnost, která je ovšem zajištěna pouze tehdy, zvolíte-li správný výrobek i solidního dodavatele. Jak na to? Poradíme v dnešním článku!

Krok č. 1: Vybíráme profil plastových oken

Při výběru profilu plastových oken se vyplácí zaměřit na několik aspektů. Zajímat by vás mělo zejména těsnění okna (vybírat můžete z těsnění dorazových a středových), ale i ukazatel Uf, určující míru prostupu tepla profilem okna. Váš výběr pochopitelně přizpůsobte také dekoru okna. Dnes máte na výběr z klasických bílých plastových oken, ale i oken, které jsou opatřeny dekorem imitujícím třeba dřevo.

Náš tip: Zajímáte se o plastová okna Vsetín? Oslovte společnost Okna Triogas s.r.o.

Tip na článek:  Měřiče tepla: Ušetřit s nimi můžete až 35 % nákladů!

Krok č. 2: Jaké jsou vlastnosti skla?

Podobně jako profil okna má i sklo svůj ukazatel (prostup tepla), který určuje, kolik tepla uniká na jeden metr čtvereční při změně teploty o jeden stupeň. Ideální variantou jsou v tomto případě trojskla, jež vynikají nejlepšími vlastnostmi. Protože sklo tvoří až 90 % plochy výplně okna, je zcela pochopitelné, že touto cestou uniká nejvíce tepla. Proto bychom měli jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost.

Krok č. 3: Jaký parapet zvolit?

Při výběru parametrů máte opět několik možností. Vybírat můžete z různých tvarů, velikostí i materiálů. Nejčastěji se však setkáte s venkovním parapetem ohýbaným ocelovým zinkovaným, hliníkovým ohýbaným anebo hliníkovým taženým. Vnitřní parapety jsou nejčastěji z plastu. Opatřit je ovšem můžete fólií, která vyruší „tradiční plastový dekor“ a zvýší životnost parapetu.

Nepodceňujte výběr dodavatele

Největší chybu ovšem uděláte, pokud necháte výrobu, dodávku a montáž na nezkušeném zhotoviteli. Proto prozkoumejte nabídku na našem trhu, zjistěte si maximum informací o jednotlivých společnostech, pročtěte jejich reference, a pokud máte v okolí někoho, kdo si již plastová okna nechal namontovat, poproste jej o kontakt. Osobní doporučení je v tomto případě tím nejcennějším.

Na plastová okna Opava je naprostými machry společnost Okna Triogas s.r.o.! Více informací dohledáte na jejích webových stránkách www.triogas.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *