Díl druhý: Elektrické ploty

V minulém díle jste se dozvěděli základní informace k elektrickým neviditelným plotům. A v dnešním článku Vám přinášíme slibované rady a tipy, jak to zařídit, aby Váš čtyřnohý kamarád nemusel dostávat korekční impulsy při každém průchodu bránou opatřenou tímto elektrickým plotem.

Anténní izolovaný drát lze situovat na již stávající ploty do výšky třiceti centimetrů, na zídky, do živého plotu… Fantazii se meze nekladou. Překroucením tohoto drátu vyrušíte signál, stejně jako jeho zakopáním pod zem.  (Zhruba do hloubky deseti centimetrů a více.) Tím lze řešit vstupní brány a branky, stejně jako napojení generátoru na elektrickou síť. Jak jednoduché, že ano? Po zahradě se samozřejmě může pohybovat naprosto libovolný počet psů nejrůznějších plemen, velikostí, druhů i barev. Zkrátka každý jeden exemplář obdrží vlastní elektrický obojek nastavený na hodnoty, které odpovídají jeho velikosti a hmotnosti. Je jasné, že jiný korekční impuls obdrží taková německá doga či bernardýn a jiný malý bišonek. Záleží jen a pouze na Vašem vlastním nastavení.

Tip na článek:  Kompletní koupelnová výbava moderní domácnosti

Ptáte se, kde takovou vymoženost pořídit?  Nemusíte se bát, že se takovéto vychytávky prodávají pouze v zahraničí. Elektrické neviditelné ploty se totiž vyrábějí i u nás v České republice a výrobce garantuje rychlý servis a záruku celých čtyřiadvacet měsíců. A cena? Sada obsahující generátor, jeden obojek, baterie a sto metrů anténního drátu se pohybuje okolo pěti tisíc korun. To už se vyplatí investovat do neviditelného elektrického plotu, když vyjde mnohdy levněji než klasický plot. Takto oplotit si můžete kromě celé zahrady kupříkladu i zahrádku či jinou plochu, u které nechcete, aby ji pes pošlapal. Proč si takto neoplotit kupříkladu Vaši pěstěnou zeleninovou zahrádku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *