Voňavé svíčky

Brzy se o svoji vládu začne hlásit paní Zima. Nastal tedy nejvyšší čas zařídit se tak, abyste prožili toto roční období co nejkrásněji. Nejen, že se zásobíte teplým oblečením a obrníte dobrou náladou, ale také si pořídíte pár (ne)všedních komponentů domova, které Vás potěší, když za okny bude chumelenice a doma bude teploučko. Slyšeli jste už někdy o voňavých gelových svíčkách, které nepochází z obchodu, ale jež si vyrobíte svépomocí?
Co budete potřebovat, abyste se mohli těšit barevnými skleničkami plnými gelu a nejrůznějších předmětů? Stačí zainvestovat do speciálního gelu, svíčkového knotu, skleničky, která vydrží i vyšší teploty, barviv, aromat a drobných věcí, které vložíte na dno. A nyní již k samotnému postupu, věřte, že je to proces naprosto jednoduchý, který zvládnete provádět i s Vašimi potomky. Při teplotě okolo sta stupňů celsia si rozpustíte bez většího míchání gel. Můžete přidat dle libosti nejrůznější barviva a aromata, ale není to naprosto nezbytné. Do skleničky, u které víte, že vydrží i vysoké teploty, vložíte knot a zalijete jej troškou gelu. Uvnitř nádobky si naaranžujete nejrůznější kamínky, mušličky a jiné dekorativní drobnosti. Můžeme Vám doporučit skleněné kuličky, koření, plastová zvířátka či keramiku.
Dávejte si při zalévání skleničky gelem pozor na nevzhledné vzduchové bublinky. Abyste se jich vyvarovali, čtěte pozorně návod u gelu, nahřejte si předem skleničku a po nalití gelu dovnitř na nádobu lehce poklepejte. U některých kompozic však bublinky dodají svíčce zvláštní vzhled, uvidíte sami, zda se vzduchové kapsy hodí právě do Vašeho výrobku, či nikoli. V zimě pak už jen stačí voňavou svíčku vzít, zapálit a vychutnávat si chvíle strávené ve společnosti pěkného ručního výrobku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *