Květiny v interiéru

V poslední době se hodně mluví o způsobech zařizování interiéru, ke všemu se vyjadřují designéři, existují módní barvy i tvary. Neopomenutelnou součástí interiéru, má-li působit příjemně, zabydleně a vlídně jsou i květiny, a to jak pokojové v květináčích tak řezané. K různým svátečním příležitostem pak bývá zvykem vytvářet celá slavnostní aranžmá.

Pokojové květiny

Správně vybrané a umístěné květiny dodají vašemu domovu půvab a styl. Zvolíte-li navíc některou z vonných rostlin, dokáže její omamná vůně prostupovat interiérem a vytvářet uvolňující atmosféru, ve které se bude každému lépe žít i pracovat. Vůně některých rostlin harmonizují psychiku a mají vliv na klidný spánek. Jiné však mohou naopak na organizmus člověka působit negativně, a proto je třeba vybírat velice uvážlivě.

Živé květiny v interiéru nám prokazují významné služby, zvlhčují vzduch a také pohlcují nežádoucí látky, které se mohou uvolňovat z nábytku, koberců, počítačů, atp. Květiny by však neměly být umístěny v místnosti, kde se spí, protože v noci dýchají stejně jako my a přes jejich schopnost fotosyntézy ve dne, bez slunečního světla spotřebovávají kyslík.

Tip na článek:  Prodáváte dům či byt? Využijte home staging.

Řezané květiny

Přestože jen v málokteré domácnosti patří nákup řezaných květin k běžným položkám rodinného rozpočtu, čerstvé květy ve váze zvedají úroveň interiéru o několik stupňů. Mnozí to vědí a obětují finance na nákup květin alespoň občas, když např. očekávají důležitou návštěvu. Samozřejmostí by pak květina měla být při výročích a narozeninách, i když zde, spíše než to, jak bude květina ladit s interiérem, zohledňujeme osobní preference obdarovaného.

Hygiena a bezpečnost

Zejména máme-li doma malé děti nebo zvířata, musíme při výběru květin do interiéru dbát i na jejich bezpečnost. A nejedná se jen o zajištění květináčů, aby je na sebe děti nestrhly. Mnohé ze známých a oblíbených pokojových rostlin jsou jedovaté a jejich konzumaci, ať již člověkem nebo zvířetem, rozhodně nelze doporučit.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *