Plastové květináče jinak 1

Kámen, sklo, dřevo, kov, plast… Velice stručný výpis materiálů, které se v naší domácnosti objevují, ať chceme či ne. Mnoho lidí ne a ne vzít na milost právě poslední zmiňovanou položku, plast. Jistě, možná Vám připadá neekologický, k rostlinám nešetrný. Ale po přečtení dvojice našich článků o tématice plastových květináčů Vás přesvědčí o opaku, uvidíte.

Lehké, levné. Dva hlavní důvody, proč obyčejné černé plastové květináče používají i profesionální zahradníci a pěstitelé. Kdyby to rostlinám nějak škodilo, nepěstovali by je v takových podmínkách. A když to neubližuje květinkám od pánů zahradníků, jistě bydlení v plastu přežijí i Vaše rostlinky. Dokonce jsou mnohé plastové květináče zdravější než běžné truhlíky. Vadí Vám jejich vzhled? Preferujete raději klasické terakotové květináče? Vyzkoušeli jste už někdy líbivou kombinaci terakotu či keramiky a plastového květináče? Jde to! Jednoduše květinu umístíte do plastového květináče za pár korun a vše situujete do keramického, popřípadě terakotového obalu. Využít můžete i služeb proutěného košíku, bedýnky… V kombinaci se tu meze nekladou.

Tip na článek:  Samozavlažovací truhlíky 2

Už žádné výmluvy na zdravotní aspekt plastových květináčů! Vždyť jsou dokonce o mnoho zdravější, než obyčejné květináče z terakoty. Obyčejný květináč snadno napadnou choroboplodné zárodky. Pokud umístíte nově zakoupenou květinu do špinavého, plesnivého květináče, máte zaděláno na problém. Jen těžko budete cihlový květináč dezinfikovat, avšak s plastovou érou Vám všechny podobné problémy odpadají. Plast můžete libovolně čistit, umývat vodou, dezinfekcí, čímž rostlince zajistíte téměř stoprocentně sterilní prostředí, které pro růst jistě uvítá. Plísně však nejsou jediným úskalím klasických květináčů, přesvědčte se o kvalitách plastových výdobytků dnešní doby v pokračování tohoto článku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *