Jednoduché řešení pro kabát vaše domu – klinkerové obkladové pásky

Čím dál tím častěji se hovoří o fasádě, která by byla nejen pěkným kabátem obydlí, ale rovněž jeho ochranou, která by však vyžadovala minimální údržbu. Běžná fasáda se špiní, oprší a povětrnostní vlivy a zub času jí dokáží hodně ubrat na kráse. Řešení, které představují klinkerové obkladové pásky, imitující zdivo a cihly, má proto stále více příznivců.

Klinkerové obkladové pásky lze použít jak na venkovní obklady, tak i do interiéru. Zatímco venkovní fasáda z tohoto materiálu plní na jedničku estetickou roli a zastává beze zbytku ochrannou funkci, v interiéru je výrazným prvkem, dodávajícím mu jedinečnou atmosféru. Jediná stěna s klinkerovými obkladovými páskami se promění na dominantu bytu a dokáže zcela změnit jeho charakter, aniž by bylo nutné pouštět se do náročných stavebních úprav.

Pro klasickou fasádu je tento obklad vhodný jak pro svou odolnost proti zašpinění, tak pro mrazuvzdornost a dokonce i odolnost proti žíravinám. Zatímco u klasické fasády lze postupem let očekávat výdaje, kterých bude zapotřebí vynaložit na její údržbu a případné opravy, neboť dříve či později nastávají problémy s opršením barvy a prasklinami, u klinkeru tyto starosti odpadávají. A tak tam, kde je řešením barevné celistvosti nátěr celé fasády, nebo oprava popraskaných částí a kde je ve výsledku třeba poměrně velkých finančních výdajů, lze jednorázovou investicí těmto potížím a dalším výdajům zabránit klinkerovými obkladovými páskami.

Tip na článek:  Nechte si navrhnout svůj vysněný dům od profesionálů

Klinkerové obkladové pásky mají tloušťku několik milimetrů a na podklad se poměrně jednoduše lepí. Je jen zapotřebí dbát na to, aby lepené pásky dobře držely a nesjížděly, neboť tím by docházelo k nestejné šíři spár a efekt by nebyl dokonalý. Více než kde jinde při této práci platí, že se nevyplatí spěchat a pokud se rozhodnete pustit se do obkládání sami, opravdu si dobře hlídejte zasychání a s další řadou nespěchejte.

Vzhledem k existenci rohových tvarovek fasáda dosahuje dokonalého vzhledu fasády z cihel. Na výběr jsou pásky hladké i reliéfní a v nabídce je celá řada barevných odstínů  Takováto fasáda je více méně samoudržovací, neboť materiál je uzpůsoben tak, aby se při dešti nečistoty samy smývaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *