Rozkládací lůžko a sklápěcí postel, chytré řešení pro malý byt

Především lidé, kteří jsou single, mladé páry a mladé rodiny se potýkají často vzhledem k velikosti bytu s nedostatkem prostoru. Každý večer pak řeší problém chybějící ložnice, s dostatečně velkým a pohodlným lůžkem.

Zatímco pokoj s kuchyňským koutem ve dne na běžný život stačí, večerní dilema jak vyřešit prostor pro spaní končí mnohdy řešením na úkor zdraví rozkládáním naprosto nevhodné pohovky, která možná vyhovuje občasnému přespání náhodné návštěvy, nikoliv však pravidelnému nočnímu odpočinku. Jenže jak do malého prostoru vtěsnat sedací soupravu, nebo alespoň pohovku nebo dvojici křesel a navíc válendu na spaní?

Výborná řešení jsou hned dvě. To první představuje speciální rozkládací lůžko, které splňuje jak požadavek na kvalitní sedačku, tak se bravurně zhostí i úlohy pohodlné postele. Rozkládací lůžko, které vešlo ve známost pod názvem „tandem“, dokáže ve složeném stavu poskytovat pohodlné sezení, které se velice snadno po rozložení promění na plochu o rozměru 180 x 200 cm vhodnou na spaní. Tandem není dva v jednom, ale rovnou tři v jednom. Kromě sedačky a lůžka je také úložným prostorem se slušnou kapacitou, kam se schovají lůžkoviny jako do peřiňáku. Aby se tandem mohl stát opravdu plnohodnotným lůžkem, je zapotřebí nešetřit na kvalitě matrací.

Tip na článek:  Převlečte staré okno do nového kabátu

Druhé řešení přináší sklápěcí postel, která tvoří součást speciální nábytkové stěny. Díky nabízenému množství nábytkových dílů pro tuto stěnu si můžete vytvořit velice pěkný interiér, který vyřeší váš problém a navíc vám přinese dostatek úložného prostoru. Sklápěcí postele se vyrábí buď jako dvojlůžka s lehací plochou o rozměru 160 x200 cm, nebo jako jednolůžka, jejichž plocha je 90 x200 cm. Vyklápět je lze jak výšku, tak na šířku. Uchycení sklápěcí postele spočívá buď v ukotvení do podlahy, kde je podmínkou její odpovídající pevnost, nebo postel lze uchytit do zdi za pomoci kotvícího kříže.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *