Podlahové krytiny dotvoří vybraný styl bytu

Podlahové krytiny dotvoří vybraný styl bytuPodlaha je v jednotlivých místnostech používána denně a kromě dostatečné kvality závisí i na jejím designu, protože dokáže dotvořit styl jednotlivých prostor. Mezi favority v krytinách na podlahy najdete nejrůznější dřevěné a plovoucí podlahy, ale i staré známé parkety. Dřevěné podlahy mají vysokou životnost a dají se renovovat podle libosti. Zároveň se stačí podívat na dřevěnou podlahu a ihned si uvědomíte, že interiér je ihned útulnější a od pohledu vyzařuje jisté teplo. Jsou vyhledávané pro své vlastnosti i vůni.

Podlahy ze dřeva vám možná připadnou nepraktické, ale nenechte se zmýlit prvotními dojmy.  Velice snadno se udržují díky použití kvalitních olejů a laků. Na podlahy se používají různé druhy dřeva. Dopřát si lze dubové, jasanové, akátové nebo například exotické. Mezi favority patří dubové podlahy. Mezi jejich přednosti patří pevnost, houževnatost, tvrdost a vysoká odolnost při střídání vlhkosti. Nezklamou vás ani po stránce vzhledu.

Tip na článek:  Byt, nebo dům? Obojí má svá pro i proti

Dřevo se dá upravovat různými způsoby, proto se hodí k dotvoření klasických stylů v chalupách i do moderních domácností. Dojde k broušení, kartáčování, patinování a tak dále – vy se pak rozhodnete, jaká úprava je nejideálnější do konkrétní místnosti. Dřevěné podlahy vás pohltí širokou škálou výběru. Můžete vybírat mezi masivními prkny, parketami, vlysy či vícevrstvými podlahami. Dále se rozdělují podle tvrdosti. Ve více namáhaných místnostech si dopřejte tvrdé dřevo, kam patří dub a buk. Měkké dřevo umístěte do místností, kde nepředpokládáte přílišnou zátěž na podlahu. K dispozici jsou smrky, borovice, jasany nebo javory.

Nevíte si rady s výběrem správného zabarvení podlahové krytiny? Bojíte se, že internetová propagace není moc objektivní a barevné varianty se mohou trošku lišit? Ve výběru vám může pomoci třeba Showroom podlah v Čestlicích, kde není problém se podívat na různé materiály a vybrat si podle potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *