Aby schody neklouzaly

Dřevěné schodiště či schodiště z leštěného kamenem vypadá velice pěkně a atraktivně. Stačí však chvilka nepozornosti, jedno uklouznutí a následuje nepříjemný pád. Přitom by stačilo tak málo…

Už jste přemýšleli, jak schody ošetřit, abyste riziko pádu minimalizovali. Dříve rozšířené polepy z levných kobercových dílů se vám nelíbí a ani nejsou praktické. Elegantním a jednoduchým řešení ošetření klouzavých a nebezpečných schodů je použití speciálních protiskluzových pásek, dílů anebo – sprejů.

Speciální protiskluzové pásky a dílce na schody jsou určené pro většinu běžných schodů a jejich rozměry odpovídají většině standardních schodišť.

Pokud chcete uchovat nerušený pohled na stávající povrch, můžete vybrat průhledné pásky a dílce, které zabraňují uklouznutí a zároveň chrání schody proti oděru. Jsou vyrobeny z protiskluzového certifikovaného materiálu a po sejmutí nezanechávají stopy po lepidle. Dodávají se v délce 65 cm, o šíři 25, 30 či 35 cm. Pěkně vypadají také v provedení se zrnem, v různých barevných odstínech. Jedná se o abrazivní materiál se  zrnem.

Tip na článek:  Osobitý styl – nábytek vestavěný a na míru

Je možné využít výrobky ve standardním rozměru, ale také takové, jejich velikost sami svým schodům uzpůsobíte. Například obdélníkové protiskluzové pásky 150 x610 mmjsou sice ideální na většinu schodišť, ale není ani problém snadno velikost uzpůsobit do vašeho interiéru a vašim požadavkům.

A pokud byste si v nabídce nevybrali a hledali méně „radikální“ řešení, může jím být použití protiskluzového akrylového čirého spreje. Ten vytvoří rovnoměrnou, strukturovanou neklouzavou úpravu, na rozdíl od epoxidových sprejů nežloutne a nemusíte tak mít o ošetřený povrch obavy.  Aplikace nástřikem je jednoduchá, při teplotě 25 °C schne cca 20 minut a k úplnému vytvrzení pak dochází po 24 hodinách. Po takto ošetřených schodech se mohou bez obav pohybovat i osoby se sníženou pohyblivostí,  například senioři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *