Kvalitní střecha jako základ komfortního bydlení

1Střecha patří po právu mezi ty nejdůležitější konstrukční prvky celého domu. Bez kvalitní střechy jsou nám drahá francouzská okna k ničemu. Ani sebekrásnější dveře bohužel neoslní návštěvy, které si jako první jistojistě všimnou polorozpadlé a zatékající střešní krytiny. Zkrátka a dobře – vybrat kvalitní a po estetické stránce dokonalou střechu je mnohdy doslova nadlidským úkonem. Výběr vhodné střechy ovlivňuje nemalou měrou jak životnost celého domu, tak pohodlí jeho obyvatel. Dle jakých kritérií tedy novou střechu vybírat? Držte se následujících rad a vsaďte na osvědčenou kvalitu.

Při výběru realizátora se nevyplatí šetřit

V první řadě bychom se měli zaměřit na vhodnou firmu, která dá naší nemovitosti nový kabát. Takovou firmu, jejíž reference mluví za mnohé. Firmu, která se dokáže přizpůsobit požadavkům svých zákazníků a v neposlední řadě nabízí široký sortiment pokrývačských, klempířských a tesařských prací. Společnost splňující všechna tato kritéria nese název Střechy Novák. Historie firmy se začala psát v roce 2000 a svým klientům může nabídnout komplexní služby, které mimo jiné zahrnují také tzv. střechy na klíč.

Tip na článek:  5 největších výhod dřevěných euro oken

Jaká kritéria bychom měli zohlednit?

Při výběru nové střechy bychom měli brát v potaz teplotu vzduchu a její kolísání, intenzitu slunečního záření a dešťových srážek, povětrnostní podmínky, případné otřesy nemovitosti, vnitřní a vnější provoz a v neposlední řadě také přítomnost bakterií, či plísní, které by mohly ohrozit životnost střechy i samotného domu. Co se týče barevného provedení, vybírejte střešní krytinu tak, aby ladila spolu s fasádou domu. Vyhnete se tak nepříliš estetickému řešení typu „Každý pes jiná ves“. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné střešní krytiny, nechte si poradit profesionály. Střecha je totiž prvkem, který neměníme každý rok, její výběr bychom proto neměli podcenit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *