Plovoucí podlaha jako hit moderní domácnosti

Zařplovouci podlahaizujete nový byt nebo interiér domu? Zvažujete pokládku plovoucích podlah? Ne nadarmo patří tento typ pokládky mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější. Vždyť „plovoučky“ s sebou nesou mnoho výhod a samotná pokládka plovoucí podlahy není nikterak náročná a zvládne ji i méně zručný kutil. Pojďme se tedy podívat, jaké výhody a nevýhody s sebou plovoucí podlahy nesou.

Výhody plovoucích podlah

Mezi jednu z hlavních výhod patří bezpochyby snadná a nenáročná údržba. Další nezanedbatelnou výhodou je skutečnost, že její položení zvládne takřka každý. Jeden pokoj standardních rozměrů položí domácí kutil-neodborník během jednoho dne. Pokud se na pokládku necítíte nebo nechcete jednoduše riskovat neodborné položení, svěřte tuto činnost do rukou profesionálů.

Co se týče ceny, tak i ta mluví v porovnání s ostatními druhy pokládky (například dlažba) jednoznačně ve prospěch plovoucích podlah. Navíc je u „plovoučky“ možná montáž podlahového topení, které objekt důkladně prohřeje a ještě vám pomůže ušetřit nějakou tu korunu z rodinného rozpočtu.

Tip na článek:  Zvažujete investici do bazarového nábytku?

Nevýhody plovoucích podlah

Mezi jednu z hlavních nevýhod patří poměrně vysoká hlučnost. Pokud plovoucí podlahu zvolíte například do kuchyně, každý spadený nůž nebo vidlička sousedy pod vámi náležitě potrápí. A není výjimkou, že právě hlučnost plovoucích podlah bývá příčinou řady sousedských sporů. Mezi další nevýhodu patří také malá odolnost vůči kolísání teploty a vlhkosti. Proto byste neměli plovoucí podlahu umisťovat do koupelny nebo kuchyně.

Jednou z posledních nevýhod je také skutečnost, že plovoucí podlahy se nehodí do místnosti se značným bodovým zatížením. Pokud na podlahu umístíte například klavír nebo jiný těžký předmět, negativně se to projeví zejména na její životnosti. I přesto však plovoucí podlaha neztrácí na své oblíbenosti a do interiérů si ji pořizuje stále více domácností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *