Lahůdka pro milovníky retro stylu

RetroPryč jsou časy klasických rádií a gramofonů, které byly sice ukryté ve velké skříňce, avšak mnohdy tvořily doplněk interiéru. Zvlášť pokud se jednalo o oblíbený gramofon s troubou, který byl hitem ve třicátých letech. Moderní doba je dobou miniaturizace a navíc veškerá hudební produkce udělala ne kotrmelec, ale přímo vesmírný přemet. Díky tomu si poslech hudby dopřáváme z přístrojů, které svým moderním vzhledem často připomínají zařízení vesmírné lodi či obyčejných, funkčních avšak nikterak zdobných zařízení,  případně z miniaturních MP3, telefonů, počítačů a notebooků. Ale ani dnes se nemusíte poslechu hudby, kdy vinil příjemně praská a šumí vzdávat…

Pohodlné retro v taktu moderny
Milovníci starých časů a krásných věcí si často hýčkali originální kousky, které sice zůstávaly pěkným originálem, ale zub času se na jejich funkčnosti podepsal a kvalitní poslech z nich se posunul do kategorie sci fi. Pro všechny ty, kteří touží po dobré hudbě a nechtějí se přístroje připomínající staré zašlé časy vzdát, je tu však chytré řešení. V nabídce této techniky je totiž množství gramofonů i rádií v retro stylu, které však splňují nároky pohodlného moderního přenosu hudby.

Vinil, CD, flash disk
Kromě toho, že na přístrojích naladíte stanice svých oblíbených rádií a přehrají vinilové desky,  umožní vám také poslech hudby z CD nosičů, díky USB vstupu rovněž z USB flash disků a některé mají navíc i vstup SD/MMC karet. Řada z nich ovládá navíc funkci RIPování, což je možnost převodu skladeb z gramofonových desek do formátu MP3 a jejich následné uložení na USB flash disk.Takovéto přístroje jsou vybaveny analogovými tunery, vlnovým rozsah FM/AM a manuální vyhledávání stanic, takže jejich podobnost se starými originálními přístroji je v tomto ohledu dokonalá. Reproduktory mívají častý rozsah 2 x 3W (8 ohmů), což je pro domácí použití naprosto dostačující. Bývají rafinovaně skryté, avšak díky umístění v dřevěném šasi je jejich zvuk výborný. Retro gramofon sice vypadá jako svůj dědeček, zvlášť pokud jde o přístroj s troubou, přesto bývá vybaven autostopem a automatickým spouštěním jehly. Rychlost otáček je klasická – 33/45/78. Můžete si vybrat přístroj vzhledu, který byl moderní v době našich prababiček, nebo takový, který „frčel“ v šedesátých letech. A dokonce se nemusíte vzdávat ani oblíbeného dálkového ovládání. Na výběr jsou přístroje v šasi dřevěném i kovovém barevném šasi. O akci přístroje vypovídá LED displej.

Tip na článek:  Jak opticky rozdělit místnosti? Pomůže vám i textil

Řada přístrojů je vybavena i kazetovou mechanikou a tak se nemusíte vzdávat ani poslechu magnetofonových nahrávek, které sice postupem času hodně ztratily na kvalitě, avšak jsou nostalgickou připomínkou starých časů.  Ačkoliv si můžete dnes prakticky všechny skladby pořídit v dokonalé kvalitě, bez náznaku šumu, právě ten je při poslechu desek a pásků žádoucí, aby dokonale zprostředkoval atmosféru časů dávno minulých.Retro gramofony se vyrábí i ve stylové cestovní verzi s napájením na autobaterii a v jeho výbavě je i subwoofer, který hudbě dodá potřebné basy a posune zvuk na vyšší úroveň.

Připomeňte si dobu, kdy gramofony patřívaly k tomu nejlepšímu způsobu, který umožňoval poslech hudby a kdy hlas linoucí se z rádia byl jediným audio způsobem, který předkládal informace. A pokud hledáte vhodný dárek pro své prarodiče, možná právě takovýto přístroj jim udělá větší radost, než si dokážete představit.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *