O kvalitu vody v bazénu se postará vhodná chemie

Zima pomalu, ale jistě ztrácí svou nadvládu a předává ji neméně zkušenému jaru. První sluneční paprsky nám vlévají novou energii do žil. Někteří z nás začnou pracovat na zahrádce, jiní pro změnu navštíví parky nebo venkovní zahrádky s chladivým půllitrem zlatavého moku v ruce. Jaro však zakrátko vystřídá léto a to si spousta z nás hodlá užít u moře nebo na zahrádce. Pokud je součástí vaší zahrady také bazén, měli byste myslet do budoucna a vybavit se vhodnou bazénovou chemií. Ucelenou řadu přípravků pro obnovu nebo opětovné zajištění kvality vody v bazénech představuje bazénová chemie značky Azuro, kterou je možno zakoupit v řetězcích Mountfield.

Jak vybrat vhodnou bazénovou chemii?

Každý bazén by měl být v první řadě vybaven vhodnou pískovou filtrací s vysokým výkonem. Ta zbavuje vodu prvotních nečistot. Chcete-li se koupat v bazénu i v chladnějších měsících a zároveň minimalizovat množství nečistot, které se do vody dostanou, zaměřte se na vhodné zastřešení bazénů, které s sebou nese řadu zajímavých výhod. Nyní se však již konečně dostáváme ke zmíněné bazénové chemii. Kvalitativní požadavky na vhodný prostředek by měly být zakotveny v absolutní hygienické, zdravotní a ekologické nezávadnosti. Pokud vsadíte na neověřené preparáty, které se na náš trh mohly dostat, můžete se potýkat s řadou nepříjemných komplikací.

Tip na článek:  Zahrada je skutečné potěšení

Jak připravit bazén na sezónu?

Při prvním „přípravném“ chlorování by se hodnota chloru v bazénu měla pohybovat v rozmezí 0,3–0,6 mg/l. Díky této koncentraci je bazén zbaven řas, bakterií a dalších nepříjemných mikroorganismů, které mohou stát za vznikem různorodých zdravotních komplikací. Chlor v tomto množství není pro člověka nijak škodlivý, po první aplikaci však dochází k nárůstu jeho koncentrace. S prvním koupáním byste tedy měli počkat do doby, než klesne hodnota chloru pod přípustnou mez 1 mg/l. Kvalitní bazénová chemie značky Azuro zajistí průzračně čistou vodu po mnoho dlouhých dnů. Zakoupit ji můžete v síti Mountfield, v jejímž sortimentu je kromě bazénové chemie zastoupena také kvalitní zahradní technika i veškeré příslušenství pro dílnu i zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *