Pro příjemný pocit

Životní styl lidí je různý. Lze jej pozorovat na výběru rodinného domu, kteří postavili, a jehož projekt možno našli i na promiprojekt.sk, ale lze jej vidět i na zařízení obýváku.

Obývací pokoj totiž prozradí nejvíce o životním stylu jejích majitelů. Je velmi důležité, aby byl harmonický a příjemný, aby se z něho stalo místo na odpočinek a relax. A to nejen proto, že zde přijímáme své návštěvy, ale trávíme zde nejčastěji i společné chvíle se svými blízkými. Hledáme tu odpočinek po dlouhém pracovním dni, nebo zde pravidelně stolujeme. Její nejvhodnější orientace je na západní straně, odpoledne do něj budou příjemně pronikat sluneční paprsky.

Dnes už je běžným standardem propojení obývacího pokoje s kuchyní. Toto propojení přináší mnohé výhody, ale najdou se v něm i nevýhody. Ženy například ocení, když při vaření nedělního oběda, kdy všichni ostatní tráví čas v obýváku, ony nemusí být sami zavřené v kuchyni a mohou pozorovat, co dělají její blízcí. Dokonce občas mohou podívat i televizi. Toto propojení má však i nevýhody. Jednou z nich je například šíření pachů z vaření, které bohužel často nezachrání ani ten nejlepší digestoř.

Tip na článek:  5 rad, jak moderně zařídit obývací pokoj a nenadělat přitom zbytečné chyby

Dominantní funkce obývacího pokoje je společenská. Proto by její zařízení mělo obsahovat určitě i pohodlnou sedačku, na níž se natáhnete, když budete chtít, nebo můžete pohodlně dívat televizní program. Nábytku tu nemusí být mnoho, stačí možná nějaké pěkné poličky.

Důležité je i osvětlení, pokud sem umístíte více světelných zdrojů, můžete vytvořit příjemnou atmosféru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *