Rozhodněte se správně

Pokud stavíte dům, jistě řešíte i otázku, které vytápění je pro vás to nejvhodnější. Existuje mnoho možností, mnoho systémů. Každý výrobce a prodejce obhajuje své, jeho topení je zajisté pro vás to nejlepší. Jenže, jako u všeho i zde platí, sto lidí, sto chutí.

Můžeme si například rozebrat topení dřevem. Pro většinu rodin jsou investice do topení největší finanční zátěží, protože topíme 6-7 měsíců, někdy i více během roku. Proto jsou dnes velmi oblíbené i nízko-energetické domy. Někteří se rozhodují pro vytápění dřevem, ale často si myslí, že je jakýmsi krokem dozadu. To ale vůbec nemusí být pravda. Dřevo nejen šetří naši peněženku, je zároveň obnovitelným zdrojem energie. Růst stromů je stálý, pokud jsou pravidelně dosádzané, ani jejich kácení nepředstavuje žádnou katastrofu. Ani obsah oxidu uhličitého, který se spálením dřeva dostává do ovzduší, není až tak velký. Jenže, pokud milujete komfort, topení dřevem nemusí být pro vás až tak úžasné. U některých systémů je to sice lehčí zvládnutelné, například při topení peletami, kde pec stačí doplňovat v intervalu dvou týdnů. Do některých pecí je zas potřeba nakládat jen jednou za den. Pokud se ale rozhodnete například pro krbová kamna, zde už přikládání musíte provádět každé 3-4 hodinky, co pro pohodlných lidí vůbec nemusí být jednoduché. Ale zas krby vnášejí do bydlení neopakovatelnou atmosféru. Je velmi příjemné číst si u krbu knihu svého oblíbeného autora. Je úplně jedno, kdo jím je, může to být například Táňa Keleová Vasilková.

Tip na článek:  Znáte výhody dřevostaveb? Máme jich pro vás rovnou pět!

Takže je skutečně jen na vás, zda se pro topení dřevem rozhodnete a jaký princip si zvolíte, možná se vám hodí i štípačka na dřevo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *