Sauny a infrasauny pro zdraví i odpočinek

Saunování patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody a jeho obliba stále stoupá. Zvláště v dnešní uspěchané době dopřává organismu vzácné chvíle odpočinku, během nichž načerpá novou, tak potřebnou energii.

Zatímco dříve byly sauny téměř jen výsadou rekreačních komplexů, hotelů, bazénů a aquaparků, s postupem doby došlo k posunu a vlastní saunu doma si dopřává stále více lidí. Zatímco dříve byla využívána klasická finská sauna, která má i dnes své věrné příznivce, velké oblibě se nyní těší její mladší sestra – infrasauna. Obě mají jedno společné – příznivý účinek na naše zdraví, úlevy od některých zdravotních potíží, schopnost posílit imunitu. A obě také nabízí formu odpočinku, kterou uvítá téměř každý. Už sám čas strávený v prostředí přírodních materiálů působí blahodárně na lidskou psychiku. Na obložení saun se totiž používá dřevo a to nejen to domácí, například osika, ale také dřeva exotická.

Infrasauna představuje v saunování nový trend a od klasické sauny se liší způsobem prohřívání. Tato metoda funguje na principu hlubokého prohřívání těla infračervenými paprsky, přičemž teplo proniká nejen do povrchu těla, ale také hluboko do jeho tkání. Dochází tak prohřívání pokožky, svalů i vnitřních orgánů. K jejím plusům patří také to, že vzhledem k nižší teplotě v kabině je vhodná i pro lidi, kteří z nějakého důvodu nemohou využívat saunu klasickou. Ovšem ať infrasauna či finská sauna, obě přináší pro naše zdraví široké spektrum pozitiv: celkové uvolnění pohybového aparátu, pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, stimulace krevního oběhu,odstranění zatuhlosti zad, šíje i končetin. Saunování se také indikuje při řadě zdravotních potíží. Degenerativních kloubních onemocněních, při artróze, chronických katarech dýchacích cest nebo také pro posílení imunity.

Tip na článek:  Interiérové stínění – jaký typ žaluzie/rolety vybrat?

Saunování je účinným řešením regenerace organismu a jeho detoxikace a pomáhá odstraňovat stres a únavu. A dokáže ještě jedno kouzlo: vyplavuje endorfiny, hormony dobré nálady.

brown wooden round table with chairs
Sauny a infrasauny pro zdraví i odpočinek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *