Spojené WC s koupelnou – výhody vs. nevýhody

WC spojené s koupelnou je v podstatě módní záležitostí. Ne ve všech bytech jsou obě řešení možná, ne každý je schopen obě akceptovat, ne pro každou domácnost se hodí. Hledáte-li byt, pak stav koupelny je jedním z rozhodujících faktorů.

Spojeno

Zbouráním příčky mezi koupelnou a WC dosáhnete jednoznačně optického zvětšení prostoru, které oceníte zejména v případě, že vám malé a stísněné prostory, které jsou pro většinu toalet samozřejmostí, vyloženě vadí. Skutečné zvětšení prostoru je však absolutně minimální a vyváženo mnoha nevýhodami.

Jediným dalším argumentem pro spojení koupelny s toaletou může být estetické hledisko – celý set sanitárních doplňků v tomtéž provedení působí v místnosti příjemným dojmem a vyvolává pocit luxusu – alespoň tak se nám to snaží vsugerovat výrobci.

ID-10070755

Ve dvou místnostech

Zejména v bytech, které obývá vícečlenná domácnost, hovoří pro dvě oddělené místnosti jednoznačně praktické hledisko. Pomyšlení na tvořící se frontu před koupelnou v době, kdy celá rodina vstává, není nic příjemného, zrovna tak pocit, že si teď budu čistit zuby a malovat se v místnosti, kde někdo těsně přede mnou vykonal svou potřebu – nehledě na jemnocit vašeho nosu.

Tip na článek:  Zapůjčení stroje na mokré čištění koberců

Také hygienické hledisko je jednoznačné – WC a koupelna by měly být v oddělených prostorách. Při spláchnutí toalety se do vzduchu rozprašují miniaturní kapky vody spolu se vším, co obsahuje záchodová mísa, a tyto mikročástice se usazují na všem, co se nalézá v místnosti. Na ručnících, nábytku i vašem zubním kartáčku.

Doporučení

Spojenou toaletu s koupelnou lze víceméně akceptovat jen v domácnostech jednotlivců, tam, kde je v bytě ještě jedno oddělené WC, nebo tam, kde dispozice bytu nebo jeho majitel jiné řešení neumožňují. Ve všech těchto případech je ale nutné dbát ve zvýšené míře na hygienu a WC od prostoru koupelny pokud možno oddělit alespoň opticky – nízkou zídkou, paravánem, závěsem…

Jeden myslel na “Spojené WC s koupelnou – výhody vs. nevýhody

  • 12.7.2013 (10.49)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, za sebe bych doporučil wellness klozet, a to v jedné místnosti. U nás (v ČR) je to ještě poměrně novinka, jelikož se jedná o kombinaci samotného klozetu a bidetu, právě bidet není v českých domácnostech moc běžný. S pozdravem, Lukáš Hronek

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *