Tepelná čerpadla přispějí k nemalé finanční úspoře

Informace o neustále se zvyšujících cenách energie se na nás valí doslova ze všech stran. Není se proto čemu divit, že při čtení poslední faktury se nás oprávněně zmocňují mdloby. Co udělat proto aby nebylo placení faktur noční můrou? Odpovědí je pořízení tepelného čerpadla, Ptáte se, jak může tepelné čerpadlo snížit vaše účty za energie? To se dozvíte o pár řádků níže.

Na jakém principu pracuje tepelné čerpadlo?

Zjednodušeně lze říci, že tepelná čerpadla odebírají teplo ze vzduchu, vody nebo země a pomocí podlahového vytápění nebo klasických radiátorů vytváří teplo a zabezpečují tak příjemné mikroklima v místnosti. Jaká je tedy úspora při použití tepelných čerpadel? Z jednoho kW příkonu elektrické energie je možno vyrobit až 4 kW energie tepelné. A to může ročně přinést do vašeho rodinného rozpočtu opravdu velmi zajímavou finanční částku pohybující se řádech několika tisíců.

Tip na článek:  Všechno, co byste měli znát o vytápění peletami

Kde naleznou tepelná čerpadla uplatnění?

Jak již bylo výše zmíněno, největší úspory lze dosáhnout s využitím tepelného čerpadla k vytápění rodinného domku nebo chaty. Nízkoenergetický dům nebo stavba může díky tepelnému čerpadlu potěšit nejen své obyvatele, ale zejména jejich peněženky. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch naleznou uplatnění zejména na rekreačních chatách nebo chalupách, kde je nutno vyrovnávat časté teplotní rozdíly v období, kdy je dům neobývaný a následně tehdy, když je využíván.

Kde kvalitní tepelné čerpadlo pořídím?

Odpovědí je internetový e-shop obchod.klimarapid.cz, který se specializuje na dovoz a prodej klimatizací, čističek vzduchu, rekuperačních jednotek a kvalitních tepelných čerpadel. V nabídce společnosti naleznete například vyhlášená tepelná čerpadla Daikin nebo neméně oblíbená tepelná čerpadla Sanyo. Oba tyto druhy čerpadel navíc odpovídají požadavkům programu Zelená úsporám.  Kromě jiného společnost zajišťuje také komplexní služby, které odvádí s maximální precizností. Pro více informací navštivte web http://www.klimarapid.cz/ nebo zavolejte na zelenou linku 800 100 343.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *