Výhody vnitrobloků

VnitroblokyV minulosti bývaly vnitrobloky často nevyužitým hluchým prostorem, který neplnil žádnou funkci a pohled na něj z oken okolních domů býval ponurý až žalostný. Tato situace se naštěstí stává minulostí a především u nově vznikajících objektů jsou vnitrobloky prostorem pro aktivní vyžití a oázou klidu a pohody. 

Současné vnitrobloky jsou často koncipovány tak, aby byly relaxační víceúčelovou zónou, kterou mohou využívat jak starší občané, tak mladá generace a zejména děti. Součástí větších komplexů bývají vnitrobloky osazené travnatým hřištěm, jak pro nejmenší tak pro mládež, která si zde může zahrát například badminton či kopanou. Vedle toho je oblíbeným prvkem hřiště na beach volejbal a házenou. Neocenitelné jsou ve vnitroblocích umístěné hrací plochy pro malé děti, které bývají oddělené z důvodu bezpečnosti dětí malým plůtkem a ve kterých je kromě již tradičního pískoviště k dispozici také třeba kolotoč, vahadlové i závěsné houpačky, prolézačky či oblíbené skluzavky. Role multifunkční plochy prostoru mezi domy oceňují zvláště rodiče malých dětí, jejichž ratolesti si mohou hrát v bezpečí bez rizika, že vběhnou za kutálejícím se míčem do vozovky a navíc je rodiče mají více méně stále na očích. Dostatek zeleně, upravené cesty, množství pohodlných laviček a třeba i pítko pak tvoří z vnitrobloku doslova oázu, která je příjemným prostředím doplňujícím bydlení ve velkých obytných domech.

Tip na článek:  Značková plastová okna se vyplatí

Ve staré zástavbě, kde je věkový průměr obyvatel vyšší, jsou vnitrobloky upravovány častěji do podoby odpočinkové zóny, zohledňující potřeby starších občanů. Prioritně jsou zaměřeny na pohodlnou chůzi a dostatečné množství laviček. Někdy jsou osazeny cvičebním nářadím podobným tomu, jaké patří do výbav klasických senior parků.

Novější výstavba je orientována spíše na mladší generaci, počítá s tím, že se bude jednat o mladé rodiny s dětmi a některé komplexy nabízí vnitroblok určený právě dětem. Celá plocha je oplocená, vstup je umožněn jen obyvatelům komplexu a nedostane se sem nikdo cizí. Doskokové a dopadové plochy u houpaček, prolézadel a dalších atrakcí, které děti s oblibou vyhledávají, aniž by tušily, že si vlastně procvičují nenásilným způsobem motoriku, jsou z měkkých materiálů. Některé plochy jsou osazeny speciální krytinou, odolnou proti povětrnostním vlivům, avšak dostatečně flexibilní, aby tlumila dopad dítěte na zem. Podloží dalších je tvořeno jemným pískem.

Velké množství vnitrobloků je v současné době smysluplně využitou plochou, která plní svůj estetický i funkční úkol na jedničku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *