5 důvodů, proč začít s krabičkovou dietou

5 důvodů, proč začít s krabičkovou dietou
stevepb / Pixabay

Do začátku letní sezóny zbývají necelé tři měsíce a řada z nás po dlouhé zimě zjišťuje, jaké škody sezóna huňatých svetrů, vánočních a novoročních oslav na našem těle napáchala. Nevzhledné špíčky, povislé bříško a zhoršená celulitida nás standardně naženou do posiloven, kde ovšem v drtivé většině nesetrváme dlouho. Následně se ke slovu dostávají nejrůznější druhy diet a „zázračných“ hubnoucích přípravků, které nás mají zbavit kil navíc i estetických nedokonalostí. Většina razantních diet a hladovek má ale za cíl pouze opětovné navýšení hmotnosti a obávaný jo-jo efekt. Chcete-li hubnout zdravě a s rozumem, máme pro vás 5 důvodů, proč začít s krabičkovou dietou.

Důvod č 1. Dietu navrhuje odborník

Krabičková dieta je založena na důkladném rozpoznání klientova metabolismu, jeho stravovacích návyků a dalších nezbytnostech. Jedině tak může odborník či nutriční terapeut sestavit vyvážený jídelníček.

Tip na článek:  Stolování - příbory, talíře, prostírání

Důvod č. 2: O nic se nestaráte

Odborník pro vás sestaví vyvážený jídelníček, kurýr jídlo doveze a vy si jej pouze v případě potřeby přihřejete. Odpadají tak starosti s výběrem jídel, nákupem surovin i přípravou jednotlivých pokrmů. Vaše lednička může být zcela prázdná, což vás navíc neláká k dietním hříchům.

Důvod č. 3: Nehladovíte

S krabičkovou dietou máte vytvořený vyvážený dietní program, v rámci kterého jíte pětkrát denně a netrpíte hladem, jako u některých jednostranně zaměřených diet. Proto je větší pravděpodobnost, že ve svém dietním opatření setrváte po celou dobu.

Důvod č. 4: Naučíte se pravidelnosti

Tyto dietní programy jsou založeny na pravidelném a vyváženém příjmu stravy. A jak všichni víme – pravidelnost je v tomto případě nedocenitelná. Pokud se rozhodnete krabičkovou dietu opustit, i přesto vám pravidelné stravovací návyky zůstanou, čehož můžete později využít.

Důvod č. 5: Hubnete pomalu a s rozmyslem

S krabičkovou dietou nečekejte rapidní úbytky váhy během jednoho či dvou týdnů. Kila shazujete postupně. Jakmile dietu opustíte (a nezačnete se stravovat stejně nezdravě jako před ní), je velká pravděpodobnost, že si váhu udržíte a nedostanete se do křížku s obávaným jo-jo efektem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *