Dveřní pouzdra – praktický pomocník do domácnosti

Dveřní pouzdra – praktický pomocník do domácnosti
Dveřní pouzdra – praktický pomocník do domácnosti

Dveřní neboli stavební pouzdra se pomalu ale jistě dostávají do povědomí širší veřejnosti a pořizuje si je stále více lidí. Od roku 1989, kdy italská firma Eclisse představila první dveřní pouzdra na našem trhu, jejich popularita jednoznačně neustále vzrůstá. Jde vlastně o velmi jednoduchou stavební konstrukci, která umožňuje, aby zavěšené dveře v podstatě zajížděly do zdi.

Výhody dveřního pouzdra

Důvodem pro jejich pořízení je zejména výrazná úspora místa, které jejich zabudováním dosáhnete. Dveřní pouzdra však mají mimoto i mnoho jiných výhod, jsou zcela bezbariérová a vyznačují se i velice snadným a tichým způsobem otevírání. Jejich použití v interiéru je jednoznačně praktické i estetické.

Montáž

V současné době jsou dveřní pouzdra na našem trhu k dostání v mnoha variantách a lze je snadno zabudovat do zděných i sádrokartonových příček. U výrobků určených pro zděné příčky garantují výrobci pevné spojení pouzdra se zdivem, aby následně nedocházelo k praskání omítky. Zabudování dveřního pouzdra vám bez problémů provede kterákoli stavební firma, je však velice snadné a můžete se do něj bez obav pustit i sami. Návod naleznete i na internetu.

Tip na článek:  Chcete být ekologičtější? Začněte střádat dešťovou vodu

Variabilita

Do dveřního pouzdra lze zasadit jakýkoli typ dveří, pro který se rozhodnete, a to dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, standardní, masivní a dokonce i celoskleněné. Nejběžnější je samozřejmě jednoduché pouzdro určené pro zasouvání jednokřídlých dveří, v nabídce firem jsou však i pouzdra určená pro zasouvání dveří proti sobě nebo pouzdra určená pro paralelně posuvné dveře, pouzdro, které schová dvoje dveře do jedné kapsy i pouzdra pro dveře kruhové a půlkruhové.

Mnoho firem vychází zákazníkovi vstříc i při požadavku na stavební pouzdro atypických rozměrů, což se týká především výšky zamýšlených dveří, která je standardně 197 cm. Přejete-li si to, můžete mít i dveře mnohem vyšší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *