Období dovolených je tady: Nedejte zlodějům šanci!

Období dovolených je tady: Nedejte zlodějům šanci!
webandi / Pixabay

Léto je pro řadu z nás obdobím dovolených, pobytů u moře a v zahraničí nebo atraktivních výletů po české domovině. Právě během letních měsíců ale více než obvykle přemýšlíme nad tím, jak svůj majetek zabezpečit před nezvanými návštěvníky. Pořízení psího parťáka je sice zajímavá volba, ve finále se ovšem může ukázat jako neúčinná. Jaké další možnosti tedy máme?

Mechanické zabezpečení

Jako první řadu z nás jistě napadnou bezpečnostní dveře. Investice do nich se nepochybně vyplatí. Pokud je ovšem ve svém domě či bytě nemáte umístěné, připravte se na prach, špínu a hluk. Oslovíte-li zkušenou firmu, výměnu dveří zvládne realizovat během několika mála hodin. Dalšími mechanickými možnostmi je zabezpečení oken či balkónů. Mříže jsou jednou, nikoli jedinou variantou. Pořídit si můžete také speciální předokenní rolety a balkon můžete nechat zabezpečit laminátem.

Tip na článek:  Trendy hořčicově žlutá v interiéru – s čím ji kombinovat?

Zabezpečovací systémy

Mechanické zabezpečení je jednou, nikoli jedinou možností, kterou v této oblasti máte. Velmi oblíbené a účinné jsou zejména zabezpečovací systémy. Vybírat si můžete z těch kabelových či bezdrátových. U starších domů volíme spíše ty, u nichž není nutný zásah do zdí, v novostavbách naleznou uplatnění bezpečnostní systémy kabelové. Systémy je ale pochopitelně možno vzájemně kombinovat.

Jak se zorientovat v nabídce?

Na našem trhu naleznete nespočet výrobců a značek, z nichž každý má své nedostatky i výhody. O kvalitě vždy nemusí rozhodovat pouze cena. Při výběru dbejte na to, ať je vámi vybraný výrobek atestovaný podle normy ČSN EN 50131-1, stanovující základní požadavky na elektronické zabezpečovací systémy. Jednotlivé přístupové cesty do místností můžete prostřednictvím zabezpečovacích systémů opatřit detekcí otevřených dveří a oken, detekcí rozbitých skel nebo detekcí pohybu osoby. Samotnou instalaci bezpečnostních systémů byste pak měli nechat výlučně v rukou zkušených profesionálů.

Zabezpečovací systémy značky Novatec naleznete na webových stránkách www.novatec-eas.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *