Polodrahokamy pro radost i zdraví

V zásadě se dá říci, že polodrahokam je nerost, který má jednu nebo více z vlastností drahokamu. Za podstatné však většina z nás považuje, že jsou krásné, mají příznivé účinky na naše zdraví a svým působením nám pomáhají v náročných situacích. Polodrahokamů existuje mnoho druhů a jejich cena se odvíjí se od jejich barvy a momentálně panující módy.

Nejčastěji se užívají na výrobu šperků a takový dárek jistě potěší každou ženu. Šperky s polodrahokamy se hodí zejména pro ženy tzv. podzimního typu, a to zejména s polodrahokamy sytě zbarvenými, s teplými acháty, zlatožlutými topazy či jaspisy. Polodrahokamy s mléčným nádechem jsou pak ideální pro letní typ – např. modravé opály, akvamarín, šedomodré či šedozelené acháty.

Ženy zimního typu by naopak měly sáhnout po polodrahokamech výrazných barev, malachitu, tmavozeleném smaragdu, tmavočerveném rubínu, černém onyxu. Šperky výrazných barev jako tyrkys, topas nebo safír budou slušet i jarnímu typu žen.

eminens / Pixabay

Jak nám mohou pomoci kameny?

Polodrahokamy mají však vliv i na naše zdraví, např. ametyst ulevuje od smutku, granát či růženín dodávají radost ze života, akvamarín a křišťál mírní popudlivost, granát a ametyst ulevují od závisti, citrín a tyrkys zahánějí strach, fluorid a sodalit posilují nervovou soustavu, mnohé polodrahokamy působí proti depresi.

Tip na článek:  Prodáváme nemovitost v Českých Budějovicích: Vyplatí se pomoc realitní kanceláře či nikoli?

Znamení zvěrokruhu a kameny

Různé druhy polodrahokamů se také hodí pro různá znamení zvěrokruhu, aby podporovaly nebo mírnily vrozené vlastnosti lidí, kteří se v nich narodili. Tak pro Skopce je např. vhodný ametyst, pro Býka růženín, pro Blížence akvamarín, pro Raka se hodí chalcedon, pro Lva křišťál, pro Pannu citrín, pro Váhy jadeit, pro Štíra malachit, pro Střelce lapis lazuli, pro Kozoroha onyx, pro Vodnáře safír a pro Ryby fluorit.

jchou924 / Pixabay

Rozhodně se však nejedná o žádný závazný předpis, ať jste jakýkoli barevný typ narozený v jakémkoli znamení zvěrokruhu, sáhnete-li po jakémkoli kameni prostě proto, že se vám líbí a máte pocit, že bude ten pravý, pak věřte, že je to pro vás ten pravý.

ponce_photography / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *