Pořiďte si mlčenlivé společníky v akváriu

Pátráte už dlouhou dobu po ideálním příteli, který Vás bude mít rád, nikdy Vám nebude skákat do řeči, bude mít pravidelný biorytmus, když mu zhasnete světlo, půjde ihned spát? Kdo by někoho takového nechtěl mít doma, že ano?

Můžeme Vám jednoho, vlastně hned několik takových kamarádů zařídit. Tito tvorečkové nepotřebují skoro žádnou péči jako ostatní zvířata. Stálé bydlení mají v akváriu, každý musí někde bydlet. Jak již bylo řečeno, nemůže se stát, že by Vám rybičky někdy odmlouvaly. Budou Vás doslova hltat, zaprvé, pokud jim pořídíte akvárium set, po kterém každá správná ryba již odmalička touží, podruhé, dennodenně, když budete ze stolku pod akváriem vytahovat nádobku s krmením, ať už tím vločkovým, či jiným. A v neposlední řadě při každém čištění jejich akvária. Zkrátka ideální společník do chmurných dnů.

Tip na článek:  Kabelka Tamaris poslouží při každé příležitosti

Vybírat můžete při splňování první podmínky hned z několika typů akvárií, k dostání jsou nejrůznější velikosti, tvary, téměř vše, na co si jen vzpomenete. Je libo klasickou kulovitou nádobu, pardon, akvárium? Žádný problém, stačí se podívat po prodejcích akvarijních setů. Nesmíte zapomenout v tomto kroku na vzduchovací přístroj, teploměr i kvalitní osvětlení. Nikdo by přeci nechtěl žít celé věky v neustálé tmě a při minimálním světle. Nebo Vy snad ano? A v neposlední řadě si vyberte i vhodný stolek pod akvárium, do kterého můžete uschovat zařízení pro čištění vody, všechno krmivo, síťky pro odchyt rybiček a mnoho dalších nezbytností, které budete při chovu Vašich ideálních společníků nutně potřebovat. Především nezapomeňte, že není šťastného pána bez šťastné ryby. Špinavé akvárium nenadělá moc krásy, rybám se v něm nebude bydlet příjemně, a v konečném důsledku pocítíte vliv nekvalitní péče o akvárium Vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *