Spojte krásné s užitečným 1

Ač si to uvědomujeme, anebo ne, naprosto všechny užitkové rostlinky mají svůj domov v přírodě, proto záleží jen a pouze na úhlu Vašeho pohledu, jak je zapasujete do zahradního konceptu. Vždyť i naprosto užitková zahrada plná zeleninových záhonů může vypadat navýsost pěkně. Pojďme si společně říci pár slov k této tématice, jejíž pokračování Vás čeká zanedlouho v pokračování tohoto článku. Máte se nač těšit, věřte!

Všimli jste si někdy, že už v dávné minulosti, kdy se ještě budovaly zámky s okrasnými zahradami, se začaly zahrady členit na veskrze užitkové a naopak na krásné, které mají za úkol potěšit duši zmoženou životem na zámku? Jistě, že všimli. Vždyť České republika má bohatou sbírku nejrůznějších zámkových komplexů, které jsou propojeny s nádhernými zahradami plnými květin, sestříhaných keřů, stromů, jezírek a soch v okolí. Tento typ dělení zahrady na hospodářské – užitkové a funkční a naopak na krásné pro oko se objevuje i v osmdesátých letech minulého století. Zajímavé, že? Proč ale zůstávat staromódními, když doba pokročila? Nejvyšší čas spojit krásné s užitečným, nemyslíte?

Tip na článek:  Díl druhý: K novému domu nová zahrada

Pár let už světem panuje názor, že vařit z podomácku vypěstovaných surovin je velice módní záležitost. Nebudeme Vám to vyvracet, ani podporovat tuto teorii, ale jedno víme jistě, světem vládne hospodářská krize, i když nám média říkají něco jiného. Zaprvé se zvyšují ceny za parcely, každý si tak nemůže dovolit kupovat obrovské prostory pro zahrádku na zeleninu a květiny odděleně. Zároveň platí, že doma vypěstovaná zelenina je levnější, chutnější i zdravější. A pokud navíc budete pěstovat zeleninu a květiny poblíž sebe, ušetříte prostor i námahu. Tahat se s těžkými konvemi plnými vody po celé veliké zahradě v porovnání s malou kombinovanou zahrádkou je taktéž veliký rozdíl. Tak vidíte, jaká pozitiva přináší spojení krásného a užitečného na zahrádce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *