Znáte výhody dřevostaveb? Máme jich pro vás rovnou pět!

Nedůvěra, která u nás v souvislosti s dřevostavbami panuje, je mnohdy do očí bijící. Málokdo si totiž uvědomuje, že právě dřevostavby ušly za dobu své existence na trhu pořádný kus cesty. Dnes už rozhodně neplatí mýty týkající se jejich krátké životnosti, rizika vznícení nebo neúnosné finanční náročnosti. Právě naopak! Dřevostavby jsou stále oblíbenější zejména pro řadu výhod, jež svým majitelům propůjčují. Znáte je? Máme jich pro vás rovnou pět!

1. Rychlost výstavby

Výstavba dřevostavby probíhá v suchém režimu, takže ji můžete realizovat prakticky v kteroukoli roční dobu. Stavba je velmi rychlá a nenáročná. Můžete s ní začít třeba v zimě a během jara už pohodlně bydlet.

2. Nízké dopravní nároky

Také dopravní nároky na dřevostavbu jsou nízké. Dřevostavba je totiž montována z jednotlivých prvků, jejichž rozměry a hmotnost jsou v porovnání s jinými materiály zanedbatelné.

Tip na článek:  Na pískování jsme opravdu odborníci

3. Energetická náročnost dřevostavby

Kvalitně izolovaná dřevostavba má nízké energetické nároky a při správně volbě vytápění dokáže přinést do vašeho rodinného rozpočtu zajímavé finanční částky. Prvotní investice se vám tak v průběhu let mnohonásobně vrátí.

4. Ohleduplnost k životnímu prostředí

Převládajícím materiálem při výstavbě dřevostavby je pochopitelně dřevo, které jako jediný stavební materiál disponuje pasivní bilancí CO2, což znamená, že během svého „života“ pohltí více CO2 než vyprodukuje.

5. Dlouhá životnost dřevostavby

Životnost dřevostaveb se standardně pohybuje někde kolem stovky let. Vždy pochopitelně závisí na kvalitě provedení i použitých materiálech. Pokud chcete, aby vaše dřevostavba sloužila několika generacím, je dobré obrátit se na specializovanou firmu. Jednou z nich je i společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., jejíž webové stránky naleznete na adrese www.drevostavby-flexidomy.cz. Firma se může pochlubit dlouhou historií, stejně jako nespočtem realizovaných dřevostaveb, k jejichž výstavbě používá nejmodernější technologie v kombinaci s kvalifikovanými pracovníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *