Ideální okna na váš dům

Ideální okna na váš dům
Ideální okna na váš dům

Díváte se na svět. Svět se dívá na vás. Každý vidí a všimne si, jestli jsou vaše okna vhodným doplňkem domu, nebo zda ho nijak extra nezkrášlují. Pochopitelně se upřednostňuje lepší funkčnost oken než jejich vzhled. Ale proč nemít oboje?

Stále populárnější okna z plastu

Plastová okna jsou v současné době velkým trendem. Považují se takřka za nezničitelná. Obecně vydrží více jak padesát let. Nezničí se ani jejich barva, tepelně jsou nepropustná. Vyrábí se z PVC a osazují se dvojitými nebo trojitými skly. Cenově jsou níže než dřevěná okna. Plastová okna vám nedají tolik práce při úklidu, protože se snadno udržují – stačí jemně přetřít rám a je hotovo. Nejde však jenom o špínu, ale také není potřeba přelakování.

Okna pro milovníky dřeva

Příznivci dřevěných doplňků nemusí vůbec zoufat, protože současná dřevěná okna se kvalitou vyrovnají plastovým. Dřevěná okna jsou nabízena v mnoha barevných odstínech a provedení. Dřevo je oblíbené, protože nejen pěkně vypadá, ale dovede „dýchat“ a přirozeně zajišťuje větrání domu. Špatné vzpomínky na okna s dřevěným rámem můžete klidně navždy uzamknout. Moderní dřevěná okna vás v mnohém překvapí. Hlavně se změnilo konstrukční řešení, které zabraňuje různému kroucení a jiným nežádoucím projevům. Unikátní kresby dřevy mohou mít i vaše okna!

Tip na článek:  Anhydritová podlaha vs. beton – která technologie vyjde ze souboje lépe?

Sladěné dveře a okna

Jestliže hodláte investovat do nových oken, popřemýšlejte také o koupi vchodových dveří. Nemusíte si lámat hlavu s designem. Dnes není problém si dopřát vchodové dveře ve stejném odstínu jako okenní rámy. Plastové vchodové dveře se vyrábějí z plastových či hliníkových profilů. Můžete si vybrat různé druhy – podle vstupního prostoru, tedy do bytu, domu, na balkon apod. Důraz se klade na kvalitní provedení a materiál. Spolehnout se můžete na jednoduchou údržbu, maximální bezpečnost a dlouhodobou životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *