Nábytek pro školáky

Pokojik detiDávno pryč jsou doby, kdy děti psaly domácí úkoly u kuchyňského stolu, neboť kuchyň plnila vedle své role také úlohu obýváku a dětského pokoje. Dnešní děti mají své pokojíky, ve kterých si ty malé hrají a větší navíc i učí. Dětský pokoj by měl být proto vybaven tak, aby byl nejen hezký, ale také účelný. A pokud z nějakého důvodu dítě svůj pokojík nemá, mělo by mít alespoň svůj kout, kde bude mít klid a prostor na učení.

I nábytek může růst
Nábytek pro děti musí splňovat řadu kritérií. Kromě toho, že musí být kvalitní, bezpečný a zdravotně nezávadný, jsou na něj kladeny vysoké kvalitativní nároky a v neposlední řadě musí být pro děti líbivý. Pokud vás znepokojuje pocit, že investice do nábytku, kterému děti za chvíli odrostou, představuje už v okamžiku pořízení „vyhozené peníze“, možná netušíte o existenci speciálního variabilního nábytku, který se dokáže přizpůsobit požadavkům dítěte a který s ním s trochou nadsázky roste. Některé z firem se zaměřily právě na produkci vybavení dětských pokojů, které je vhodné jak pro malé děti, tak později pro školáky a to i přesto, že každá věková kategorie má odlišné nároky. Nábytek pro děti, který s nimi „roste“, se stává stále oblíbenější.

Základem nábytku pro školáky je dostatečné množství úložného prostoru, velký psací stůl s kvalitní židlí a vhodná postel.

Velký a prostorný stůl
Stůl, kde budou moci děti psát a kreslit, ale zároveň se na něj vejde monitor počítače, umístěte tak, aby na něj co možná nejdéle dopadalo denní světlo a nezapomeňte ho vybavit lampičkou. Židle má být nastavena s ohledem na výšku dítěte, aby se zbytečně nekrčilo, ale zároveň aby dosáhlo nohama na zem.

Tip na článek:  Ušetřete bytový prostor 1

Sladké a zdravé snění
Aby děti byly odpočaté, není radno podceňovat výběr lůžka. Jistě každý ví, jak je kvalitní matrace pro dětskou páteř důležitá. Vhodnou variantou je, pokud je lůžko vybaveno úložným prostorem pro polštář a přikrývku. Vy i děti jistě oceníte možnost mít rychle a snadno lůžko uklizené. Tento úkon zvládne i relativně malé dítě a na vás bude jen to, abyste lůžkovinám dopřáli dostatečné občasné vyvětrání. Velmi oblíbené jsou mezi dětmi patrové postele, které jsou vhodnou volbou všude tam, kde je dětí více, ale i v případě jedináčka, s nímž žijete v malém bytě. Dokonce existují celé sety, které kromě lůžka v patře zahrnují v části pod ním již připravený stolek a nejnutnější zázemí. O tom se našim předkům mohlo jen zdát.

Čím víc šuplíčků, tím lépe?
Úložný prostor pro prádlo, školní potřeby a hračky by měl být rozdělen do několika sekcí. Je vždy lepší, aby dítě mělo více skříněk, komod a regálků, díky kterým si snáz udrží přehled i pořádek. Velmi šikovné jsou různé kontejnery, které se vyrábí v mnoha provedeních a barevných variantách a kromě své praktické stránky pokojík oživí.

Dřevo, plat, lamino…
Samozřejmě, že z materiálů jsou nejvhodnější přírodní, ale pokud budete pořizovat nábytek z masivu, nešetřete na něm a kupte takový, který je vyrobený z kvalitního tvrdého dřeva. Děti se při hře často zapomenou a nábytek z měkkého dřeva se rychle a snadno poškodí. Proto je oblíbeným materiálem vybavení dětských pokojů kombinace masivu a lamina, kdy nejohroženější části tvoří právě snadno udržovatelné lamino.

Fantazii se meze nekladou a v současném širokém sortimentu si vybere každý. Je jen třeba vhodně skloubit představy dítěte s možnostmi, které máte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *