Jak vybrat správnou sekačku

Kdo by neznal tu každotýdenní rutinu během prázdnin, kdy se musí chtě, nechtě vysoká tráva posekat. Ulehčete si námahu s kvalitní sekačkou. Při pořizování nové sekačky je třeba si pořádně rozmyslet několik důležitých parametrů.

Uvědomte si, zda preferujete benzinový přístroj, či zainvestujete do elektrického typu sekačky. Podívejte se realistickým okem, jak velkou plochu budete pravidelně sekat? Zahrádku o rozměrech patnáct krát patnáct metrů, nebo snad několik hektarů pozemku? Jak často se hodláte zušlechťování zeleného porostu sekáním věnovat?

Věřte, že výhodou benzinových modelů je bezesporu vyšší výkon, širší záběr a nezávislost na přístupu ke zdroji elektrické energie, naproti elektrickým modelům. Tento typ náčiní se také hodí pro větší plochy, řekněme od čtyř set metrů čtverečních výše. Srdce celého zařízení tvoří motor, a proto nepodceňte jeho parametry. Mnoho lidí se o ně nezajímá, vždyť se jedná o skoro neviditelné komponenty, říkají si. Avšak čím větší je záběr sekání – velikost nože, tím je třeba zakoupit i silnější a kvalitnější motor. Vybereme-li si sekačku s poddimenzovaným motorem, počítejme s nižší životností. Jestliže máte trávník s vyšším sklonem, respektive je sklon Vaší zahrady poněkud větší, je vhodné volit motor s vyšším kroutícím momentem pro pohodlné sekání.

Tip na článek:  Oblíbené slunečníky jsou ideálním doplňkem do vaši zahrady

Bylo by vhodné promyslet, kolik jste ochotni do jedné sekačky investovat financí. Rada zní jednoduše. Zaplaťte za stroj tolik, abyste koupili dostatečně výkonnou a kvalitní sekačku. Proč kupovat zbytečně výkonný a nadupaný stroj, když stejně sečete párkrát ročně plochu deset krát deset metrů čtverečních. Na druhou stranu nechtějte za každou cenu ušetřit, jestliže počítáte s tím, že Vám sekačka má vydržet několik let. Vyplatí se také počkat si na okamžik slev v mnohých zahradnických centrech, můžete tak ušetřit i několik desítek procent původní částky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *