Kamenné ploty – Stone Wall

Kamenné plotyKamenné ploty, laicky také sypané ploty, jsou plotovým systémem příjemného vzhledu a dlouhé životnosti. Není zapotřebí je nijak udržovat, odpadají starosti s natíráním či vyspravováním, jako je tomu například u hojně rozšířeného dřevěného plaňkového plotu. Poskytují dostatek soukromí a zapadají díky přírodnímu materiálu velmi pěkně do prostředí pozemku či zahrady. Určitou měrou se podílí také na zvukové izolaci prostředí.

Kamenné ploty Stone Wall představují systém drátěných pevnostně svařovaných sítí vyplněných kameny. Je možné z nich vystavět kompletní oplocení pozemku, kudy neproklouzne ani ta příslovečná myš, ale velké oblibě se těší také atraktivní kamenné ploty kombinované s dřevěnými prvky, případně s průhledy.

Jejich výhodou je absence nutnosti budování masivních a náročných základů, neboť je postačuje ukotvit pouze speciálními sloupky, které se zakotvují buď betonážně, nebo pomocí zemních vrutů. Tato metoda je zvlášť rychlá a využívá se jí všude tam, kde není nutnost betonáže, kde to je jen trochu možné. Sloupky i klece se vyrábí z kvalitní ocele a celá konstrukce je žárově zinkovaná. Sloupky jsou uzpůsobené tak, aby nikterak nenarušovaly celkový estetický dojem oplocení a tvořily přirozenou součást plotu zapadající do jeho celkové koncepce. Kamenné ploty Stone Wall se budují bez použití těžké techniky a z výsledného efektu se můžete těšit až čtyři desítky let.

Standardní šíře plotů je jen 22 – 23 cm. Pokud se týká výšky oplocení, tak za optimální je považována výška 140 cm, výjimkou nejsou ploty nižší, ale je možné vybudovat i takové, které dosahují až 200 cm. Nižší ploty se používají hlavně tam, kde plní roli oddělující zíďky, nebo k vytvoření zákoutí specifického významu, například zahradního posezení či místa pro venkovní vířivku. A samozřejmě jsou k vidění také u domů, kde vládnou dobré sousedské vztahy a hlavní rolí plotu je plnit estetickou roli.

Tip na článek:  Jak vybrat pohovku

Vyšší zdi jsou spíše výjimkou, neboť působí méně pěkným estetickým dojmem a mnohdy také přílišně zastiňují okolí. Jelikož se však jednotlivé segmenty vyrábí na míru, není problém přizpůsobit rozměr plotu požadavkům zákazníka. Pro lepší představu je vhodné navštívit stránky některé firmy, která výstavbu kamenných plotů nabízí a zajišťuje a zpravidla má ve své fotogalerii umístěné své realizované projekty. Kromě toho, že tak můžete zjistit, jaký typ plotu či v jaké kombinaci by byl pro vaše obydlí vhodnější, lze si prostřednictvím těchto stránek také udělat lepší představu o práci konkrétní firmy a třeba zde rovněž získat i reference. Kamenný plot Stone Wall je pořizován na desítky let a je proto důležité, aby dodavatel, jemuž výstavbu plotu svěříte, měl ve svém oboru  zkušenosti a používal výhradně takové materiály, které jsou předpokladem kvalitního výsledku s dlouhotrvajícím efektem.

 

Jeden myslel na “Kamenné ploty – Stone Wall

 • 30.12.2018 (22.35)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, rád bych se dozvěděl cenu za 8m délky, 22 cm šířky a 140 výšky sypaného plotu.

  Předem děkuji za odpovět

  S pozdravem Denis

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *