Kdy se vyplatí navrhnout interiér bytu sám a kdy pozvat odborníka?

O peníze jde vždy až v první řadě. Pokud zápasíte s financemi tak, že každou korunu dvakrát obrátíte, nezbývá vám, než se pustit do – většinou postupného – zařizování bydlení úplně sami a inspirovat se můžete maximálně v televizních pořadech, časopisech a na internetu.

Proč odborník?

Je-li však vaše finanční situace jen o něco lepší, je rozhodně k věci přizvání bytového architekta alespoň zvážit. Konečně do instalace topení se také nebude pouštět sami, nejste-li právě instalatér. Pokud máte obavy, že byt navržený cizím člověkem nebude odpovídat vašim představám a potřebám, bojíte se zbytečně. Dobrý bytový architekt řeší interiéry s ohledem na vaše požadavky a přání. Cílem jeho práce je, abyste se vy cítili doma skutečně jako doma.

Odborné designérské firmy nabízejí většinou několik typů služeb, od zpracování 3D počítačového návrhu, jehož součástí jsou i rozpisy použitých materiálů, často včetně odkazů k zakoupení a nezávazné finanční nabídky, až po kompletní realizaci projektu. Běžnou součástí služeb bývá i poradenství, kdy vás bytový architekt může upozornit na případné chyby, kterých byste se mohli dopustit. Přizvání odborníka by mělo být samozřejmostí, zařizujete-li jakýkoli veřejný prostor – kancelář, restauraci, kde předpokládáte vyšší pohyb lidí – potenciálních zákazníků. Tady se investice do odborné pomoci bez diskusí vyplatí.

Tip na článek:  Lodžie vs. klasika

Přečtěte si: Pokud je však vaše finanční situace jen o něco lepší, rozhodně stojí za to alespoň zvážit přizvání bytového architekta. A konečně, neodvažujte se provádět instalaci topení sami, pokud nejste pouze instalatéři. Pokud se obáváte, že byt navržený cizí osobou nebude splňovat vaše očekávání a potřeby, obáváte se zbytečně. Dobrý interiérový designér navrhne interiér s ohledem na vaše požadavky a přání. Cílem jeho práce je, abyste se cítili opravdu jako doma. A Pokud hledáte inspiraci pro vlastní renovaci svého domova, podívejte se na naše panely na zeď.

Raději sami

Pokud o radu profesionála zkrátka nestojíte, nebo máte-li pocit, že při spolupráci s bytovým designérem to prostě nebudete vy, kdo bude podnikat stoprocentně všechna rozhodnutí, buď jste si vybrali špatnou firmu, nebo zkrátka preferujete samostatnost za každou cenu. Jste to však především vy, kdo se musí ze svého domova těšit a užívat si ho – nikoli se při každém pohledu kolem sebe trápit tím, zda jste si nechali poradit správně. A tak pro cokoli se rozhodnete a bude se vám to líbit – to je správně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *