Skvělý výběr matrace pro lepší spánek

Skvělý výběr matrace pro lepší spánekKdo by si nepřál kvalitně spát? Nerušený a klidný spánek je základ veškeré lidské snahy být fit, v pohodě a s bezva náladou. Jestliže vám něco nebo někdo narušuje spaní, není divu, že se cítíte unavení, neteční, stresovaní, nesoustředění i rozbolavělí. Na vině špatného spánku může být i matrace. Také jste si mysleli, že jedna matrace vám vydrží celý život? Omyl! Obecně se má vyměňovat po pěti až deseti letech.

Vyberte si svou favoritku matraci!

Výběr matrace by se neměl nijak podceňovat. Určitě nechcete, aby vás bolely klouby, záda, hlava apod. V současné době se dá skutečně vybírat a každý se může zaměřit na materiály, kombinace a provedení, jaká mu nejvíce vyhovují. Před výběrem nové matrace se zamyslete nad tím, co bylo na vaší matraci nevyhovující. Důležitý je rozměr, aby nebyla příliš krátká. Měla by mít aspoň o deset centimetrů více, než je vaše výška. Šířka je ideální minimálně 70 cm pro jedno lůžko. Na co se klade obzvlášť důraz je výška matrace. Můžete se klidně řídit tím, že čím vyšší, tím to bude lepší – po stránce spánku, životnosti i hygieny. V případě, že vybíráte matraci do manželské postele, upřednostněte dvě jednolůžkové než jednu dvoulůžkovou.

Tip na článek:  Zatněte tipec křivým podlahám díky litému betonu

Koupě matrace

U matrace si hlídejte kvalitní zpracování. Mělo by vás zajímat z jakého materiálu byla vyrobena. Obecně dostanete pěnové matrace, taštičkové, pružinové a různé luxusní druhy. Levné matrace nemusí být zrovna ve špatné kvalitě. Obchody se snaží upoutat zákazníky i exkluzivními kusy za super ceny. Matrace akce nabízí druhy s dlouhou životností. Mají letní a zimní stranu, tvarově prošívané potahy, snímatelný potah pro snadné čištění. Pokud si například zvolíte sedmizónovou matraci, můžete si být jisti ideálním rozložením váhy do sedmi zón, které představují chodidla, lýtka, hlavu, krk, záda, pánev a stehna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *