Vybíráte novou podlahu? Známe výhody a nevýhody jednotlivých variant!

Vybíráte novou podlahu? Známe výhody a nevýhody jednotlivých variant!
superdirk / Pixabay

Jaro se nese v duchu jarního úklidu a oslav nových začátků. Pokud již máte úklid za sebou, možná jste dospěli k nevratnému rozhodnutí, které se týkalo kompletní nebo alespoň částečné rekonstrukce bytu či domu. Taková rekonstrukce mnohdy zahrnuje nejen výmalbu jednotlivých pokojů, ale také renovaci podlah a výměnu starého nábytku za nový. A právě na jednotlivé druhy podlahy České Budějovice bude zaměřen následující článek. Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody 3 nejoblíbenějších variant, které jsou na našem trhu dostupné.

Laminátové podlahy

Tento typ podlah si oblíbila řada obyvatel moderních domácností. Největším lákadlem je jistě jejich cenová dostupnost, stejně jako možnost vybírat si z nepřeberného množství dekorů. Nevýhodu můžete spatřovat v dřevitých vláknech, která jsou součástí laminátových podlah a nesnesou přílišnou vlhkost. Proto je nedoporučujeme pokládat do koupelen či kuchyní. Další nevýhodou je také hlučnost, kterou ovšem lze zmírnit na únosnou mez díky speciálním protihlukovým vložkám.

Tip na článek:  Kuchyňské dřezy v novém

Vinylové podlahy

Moderní vinylové podlahy České Budějovice působí velmi teplým a příjemným dojmem. Odolávají vlhku i vodě a díky svým vlastnostem jsou vhodné pro alergiky i domácí mazlíčky. Mezi jejich další výhody patří určitě snadná údržba a opravitelnost, stejně jako pestrý výběr z mnoha dekorů a motivů. Jedinou nevýhodou tohoto typu podlah je vyšší cena, která může převyšovat cenu klasické laminátové podlahy i dvojnásobně.

Dřevěné podlahy

Padne-li vaše volba na dřevěné podlahy České Budějovice, pak patříte mezi opravdové fajnšmekry. Dřevěné podlahy se hodí do každého – moderního i tradičního interiéru. Jejich životnost se při správné údržbě počítá na několik desítek let a při výběru můžete popustit uzdu své fantazii. Na našem trhu je totiž k dostání spousta dekorů a barevných kombinací, z nichž si vyberou i ti nejnáročnější zákazníci. I zde je ovšem potřeba poukázat na jedinou nevýhodu, kterou je vyšší cena.

Bohatou nabídku kvalitních vinylových a dřevěných podlah
naleznete u společnosti INTERIER SERVIS CB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *