Tepelná čerpadla: Jak je vybírat a nešlápnout vedle? Poradíme!

Tepelná čerpadla: Jak je vybírat a nešlápnout vedle? Poradíme!Zvažujete koupi tepelného čerpadla? Pak pro toto rozhodnutí jistě máte svoje důvody. Tepelná čerpadla patří k úsporným a ekologickým zdrojům energie. Ušetřit vám pomohou 40 až 60 % nákladů na vytápění oproti plynovému nebo elektrickému kotli. Na trhu jich ale najdete nepřeberné množství, ve kterém je občas složité zorientovat se. Proto vám přinášíme dnešní článek, ve kterém si popíšeme základní rozdíly mezi čerpadly, které u nás můžete aktuálně pořídit.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch voda je v současné době nejrozšířenější a představuje více jak 50 % všech instalací v České republice. Tato čerpadla se vyznačují mírně nižší efektivitou provozu oproti systémům využívající energii země nebo vody. Tento mírný nedostatek ovšem kompenzují nízké pořizovací náklady, jednoduchost a zejména rychlost samotné instalace. Protože má ovšem každá mince dvě strany, zmínit musíme i nevýhody, mezi které patří vyšší provozní náklady a kratší životnost.

Tip na článek:  Vyvarujte se chyb při návrhu interiéru. Máme pro vás praktické rady i tipy!

Tepelné čerpadlo země-voda a voda-voda

Ať už se rozhodnete pro čerpadlo voda-voda nebo země-voda, musíte počítat s jistými nevýhodami, které spočívají ve složitější instalaci. Protože je potřeba pro instalaci čerpadla vyhloubit hlubinný vrt nebo pořídit plošný konektor, pořizovací náklady jsou v tomto případě poněkud vyšší. Na druhé straně ovšem stojí vyšší účinnost a delší životnost, které toto tepelné čerpadlo pro rodinný dům přináší.

Nakupujte tepelná čerpadla u známého prodejce

Pořízeného tepelného čerpadla rozhodně nepatří mezi zanedbatelné investice. Pokud ovšem oslovíte zkušenou a profesionální firmu, která nabízí kvalitní a značková tepelná čerpadla, prvotní investice se vám v průběhu několika měsíců vrátí. Jednou ze společností, které tepelná čerpadla nejen prodávají, ale i vyrábějí, je i firma PZP HEATING a.s. působící na našem trhu více než dvacet let! Máte-li zájem, prohlédněte si tepelná čerpadla-ceník a vybírejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *