Zařízení do studentského pokoje

Zařízení do studentského pokojeMáte-li doma nějakého toho studentíka, který už svému starému dětskému pokojíku odrostl, bude to chtít trochu upravit zařízení takového pokoje a přizpůsobit ji jeho potřebám. Studentský pokoj by měl být místem, které samozřejmě jednak odráží zájmy a osobnost náctiletého tak, aby se v něm cítil dobře, ale současně by měl korespondovat a podporovat ho v jeho povinnostech.

Co se tedy hlavně změní mezi obdobím, kdy je pokojík obýván dítětem a obdobím, kdy je pokoj soukromým prostorem studenta? V prvé řadě to bude chtít obměnit nábytek. Dětský barevný nábytek a klasická postel přijdou vyměnit. Za co? Ideální je vybrat na spaní i běžné denní vegetování také s případnými přáteli, které si váš potomek domů občas pozve, pohovku. Ta nahradí postel. Přes den, když je pohovka ustlaná, vypadá spíš jako gauč nebo malá sedačka, na noc se ale ustele a je z ní plnohodnotná postel.

Důležitým místem studentského pokoje je samozřejmě psací stůl, ale ten už tu možná byl i pro vašeho malého žáčka. Od té doby ale žáček vyrostl a stůl mu možná už trochu nedostačuje. Jestli ano, a není pomalovaný šmouly nebo jinými pohádkovými bytostmi, pak ještě může zůstat. Starší dítě – student už má ale náročnější požadavky na trávení volného času, takže se podle toho také zařizuje pokoj. Mělo by se jednat o takový malý byt v bytě. To znamená, že by měl mít k dispozici vlastní knihovničku, vlastní televizi a počítač a samozřejmě taky vlastní rádio nebo věž.

Tip na článek:  Topíte vším, co doma najdete? Máme pro vás dobré důvody, proč vsadit na palivové dřevo!

Oblečení by měl mít po ruce, aby nemusel chodit za převlékáním někam bokem, takže ideální jsou také vlastní šatní skříně a to i když jinak máte třeba v bytě nebo domě k dispozici šatnu. Další je pak otázkou na dítě samotné, co by si ještě v pokoji představovalo – třeba rotoped. To záleží na zálibách a také na tom, jak jsou požadavky rozumné.

2 komentáře: „Zařízení do studentského pokoje

  • 14.12.2018 (7.38)
    Trvalý odkaz

    Děkujeme vám za radu obchodu. Už dávno bylo nutné vyndat tu starou pohovku z pokoje syna. Ale než se dostal do svého pokoje. Opravy ve velkém domě jsou samy o sobě – je to ještě temnější.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *