Zahradní vysavače pro každého

Ačkoliv je už většina spadaného listí a modřínového jehličí dávno v kompostech či v bio odpadu ve sběrných dvorech, každoročně se opakující problém s úklidem tohoto produktu našich zahrad se s jarními a zvláště pak podzimními měsíci opět vynoří. Možná, že právě v zimě je ten správný čas popřemýšlet, zda si tuto práci neušetřit a neobstarat si pilného pomocníka v podobě zahradního vysavače-foukače. Může být i pěkným vánočním dárkem. 

Znáte to. Chcete-li si udržet pěknou zahradu bez spadaného listí a dalšího drobného odpadu ze stromů, dalších rostlin, případně bez pilin, které se vrší na místech, kde třeba štípáte či řežete dřevo pro váš krb. Znamená to mít hrábě a pytle v pohotovosti a počítat s tím, že strávíte spoustu času úklidem. Odměnou vám je sice krásná zahrada jak z časopisu, ale vedle toho máte na rukou puchýře, bolí vás záda a nezbývá vám čas na řadu jiných aktivit. Praktické zahradní vysavače-foukače vám mohou ušetřit mnohé z toho. Záleží jen na vás, zda si vyberete model s elektrickým nebo benzinovým pohonem, ruční nebo s pohonem kol. Ve všech variantách je výběr vysavačů-foukačů pestrý.

Díky výkonnému motoru zahradní vysavače-foukače dokáží „nahnat“ odpad na jednu hromadu, ze které ho lze jednoduše vysát do velkého vaku. Ten má na zadní straně zip, který se po naplnění vaku jednoduše rozepne a listí se vysype. Vyberete-li si model, který má v sobě speciální turbínu na rozsekání odpadu, získáte rovnou nadrcenou směs, kterou můžete využít pro kompostování. Zahradní vysavače-foukače bez problémů odstraní nečistoty ze špatně dostupných míst, schodů, teras či říms. Jejich pomoc zvláště oceníte také při čištění okapů, živých plotů a keřů.

Tip na článek:  Oblíbené slunečníky jsou ideálním doplňkem do vaši zahrady

Většina elektrických vysavačů/foukačů váží něco kolem pěti kilogramů, lze s nimi pracovat při zavěšení na ramenním popruhu, takže manipulace s nimi není složitá. Vaky těchto vysavačů/foukačů mají obvykle kapacitu zhruba45 l.

Ten, kdo vlastní skutečně rozlehlý pozemek, bude potřebovat však stroj, který uspokojí vyšší nároky. Může zvolit pojízdný zahradní vysavač s pohonem kol, vysokým sacím výkonem, sběracím vakem o obsahu přes 100 l, o hmotnosti kolem 70 kg.

Takže hledáte-li vhodný dárek, možná to může být rada i pro vás. Zahradní vysavače-foukače jsou totiž všestranní pomocníci, kteří si poradí dokonce i s lehkým popraškem sněhu na přístupové cestě k domu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *