Hrací koberce pro hravé děti

Hraci koberecMožná máte byt zařízení v dokonalé souhře všech jednotlivých prvků a barev a i dětský pokojík vypadá jako ze žurnálu. Praktické skříňky na hračky svým provedením perfektně zapadají do interiéru pokojíčku, malba na stěnách ladí s barvou ložního prádla a v podobném tónu je barevně laděný i koberec. Zdá se vám to přehnané? Možná byste byli překvapeni, pro kolik lidí je důležitější vzhled bytu než to, jak se v něm žije. A platí to nejen pro část určenou zejména dospělým členům rodiny, ale i pro dětský pokoj.

Rodiče, kteří vědí, že dítě je především hravé, neváhají narušit interiér „vydesignovaného“ pokojíku věcmi, které podnítí dětskou fantazii. Mezi tyto roztomilé „narušitele“ patří také dětmi velice oblíbené hrací koberce. Jsou skvělými pomocníky při hře a navíc také fungují jako výborná izolace od studené podlahy. Je až překvapivé, kolik motivů těchto koberců existuje. Návrháři si dali opravdu práci, aby zjistili, co se dětem líbí. Mezi pány kluky patří k nejrozšířenějším hrací koberce s motivem dopravních her. Na výběr je několik variant a řada z nich v sadě kromě samotného koberce obsahuje také například figurky na hraní.

Dětský koberec s motivem dopravních her slouží jak ke hře samotné, kdy autíčka brázdí kobercovou silnici, ale u větších dětí je užitečný rovněž pro základní výuku dopravních předpisů a získání znalostí bezpečnosti na silnici. Že je oblíbený zejména mezi kluky, není asi ani třeba dodávat. A o koberci, o jehož motivu vypovídá již sám název „Rally“ už vůbec ne. Ovšem doslova hit mezi kluky je koberec „stavba“. Náklaďáky, bagry, haldy písku a zeminy, vznikající dům – to vše, když doplníte podobnými stroji z hračkářství, zabaví malé neposedy po dlouhý čas.

Hrací koberec s motivem moře je vhodný pro kluky i holčičky. Zatímco kluci si vyhrají na rybáře, holčičky na pláži, která je součástí koberce, dopřávají svým panenkám slunění a opalování, nebo jim v restauraci s posezením a výhledem na mořskou hladinu koupí pohár zmrzliny.

Tip na článek:  Výhody a nevýhody masivu

Dalším oblíbeným motivem hracích koberců pro chlapce i děvčátka je tzv. farma. Zobrazuje zvířátka, budovu, kde bydlí, okolní přírodu a vtahuje děti do děje hry. Děti si vyhrají také na koberci, který zobrazuje město a oblíbenou variantou je město s letištěm. Zatímco holčičky ve městě nakupují, chlapci plánují start svých boeningů. A navíc si můžete pro svou ratolest vybrat motiv letní či zimní. Holčičky si ovšem také rády hrají na kobercích s motivem vesnice, ale je pro ně připraven rovněž takový, který by kluci rozhodně neocenili  – koberec Princezna.

Pro větší děti jsou pak vhodné zejména hrací koberce s motivem oblíbených her. Mezi ně patří zejména  koberec Člověče, nezlob se! a Skákací panák. „Člověče, nezlob se“ může být i zdrojem zábavy pro celou rodinu. Pokud hledáte něco ještě trochu jiného, pak můžete sáhnout po koberci Pravěk. Snad všechny děti mají rády pravěká zvířata. Určitě i vy jste alespoň jednou zažili přání, navštívit s dětmi Dinopark. „Frčí“ figurky dinosaurů, knížky, filmy a tak pokud chcete svého malého nezbedu opravdu překvapit, můžete mu pořídit hrací koberec s dinosaury a třeba i s obávaným Rexem.

Koberce mohou být klasické, nebo v provedení 3D, které vyobrazenému motivu dodává na plastičnosti. Všechny hrací koberce se vyrábí v několika velikostech. Záleží, zda rozměru vašeho dětského pokoje bude lépe vyhovovat velký koberec 200 x 200 cm, menší 140 x 200 cm, nebo třeba rozměr 100 x 150 cm, což jsou nejběžnější rozměry, ale samozřejmě jsou i jiné a navíc u některých typů existuje i možnost metráže. Kvalitní hrací koberce jsou vyrobené ze 100% polypropylenu, jejich podklad je tvořen polypropylénovou mřížkou a lemovány jsou chemlonem. Některé z nich mívá gumový podklad, aby lépe přilnuly k podlaze. U skutečných hracích koberců se jedná o koberce s krátkým vlasem, nikoliv o hrací podložku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *